Wes.booking uvádí narozeninovou R´n´R Parade

29.10.2014, Cross Club (Praha)

Cyclamen (screamo post-punk-hc, Francie)

Tosiro (screamo post-hc)

Masáž (progressive acoustic grind, alternativa Gride)

Koncerty v Crossu jsou fajn. Občas tam sice potkáš týpky, pro který bys neudělal ani festival v lomu, ale mohlo by to bejt i horší. Pivo je tam lepší  než bylo, ale není to žádnej luxus, takže se nemusíš bát ho pít. Jídlo perfektní. A kapely? Ty vybírám fakt pečlivě. Teda občas někdo odpadne a jinej se přifaří, ale nad tím přivřeš oko, dík. Jo, končí se pozdě. Ráno vstáváš do práce? Tvoje volba. Noční bus je super vynález, občas ho zkus. Vstup zdarma.

29.10.2014 si v Crossu po třech letech zahrajou Tosiro, původem z Vodňan. Minule to byl jejich první koncert bez kytaristy Kádíka a první s basákem Wíťasem z NAABů a teď to bude první koncert v Praze zase s Kádíkem. Takže víc metal! Už bys je měl znát, dřív hráli pod jménem H.A.T.E! a držej se svýho zajetýho a dobrýho emo-screamo-post hc. P3tris je jeden z mála křiklounů, kterýmu to fakt věřim. Uvidíš sám, jeho maso bude i tvoje. Teda snad vás bude víc, protože to je oslava mejch narozenin a bez lidí by to bylo až moc emo.

V březnu jsme se super klukem Romanem v Plzni vykutili koncert pro frantíky Cyclamen a hrozně se nám líbili, takže do nich jdem znova. Já tentokrát i v Praze, snad zase nebude židovská noc. Neumím psát o hudbě, takže budu citovat P3trise, kterej mi ochotně většinu textů o kapelách píše:
Hrubej a lehce syrovej emo-hardcore z Francie, Le Mans. Cinkavé kytary, které se ve vlnách střídají s vše ničící disharmonickou stěnou. Stejně tak zpěv, který chvilku jen zlehka recituje, aby následně afektovaně útočil a srazil na kolena. Tohle je to, co máme na francouzské vlně už od dob Alcatraz nebo Amanda Woodward tak rádi a čeho se nám od Cyclamen dostane vrchovatou měrou.
Já teda neznám Alcatraz, ups, ale na Amandě jsem byla pětkrát, takže srdcovka. Jak sis asi všiml, dělám skoro samé kapely z Francie, asi osud a samé dobré zkušenosti s nima.

Aby ten večer nebyl celej takovej podobně uřvanej, vybrala jsem pro vás z line-upu Noise Party vedlejší projekt magorů z Gride. Jmenuje se to Masáž a víc slov by snad ani nebylo třeba. Ale když už to tu mám, tak to sem dám.
O tom, že je Čert z nejrychlejších a nejlepších bubeníků v našich končinách asi není pochyb a všem nevěřícím doporučuji navštívit jakýkoliv koncert jeho domovské kapely Gride. Stejně tak i Ivan Boreš je jedním z nejzručnějších kytarových instrumentalistů nejen na jihu Čech a i když ho občas můžete slyšet v hardcoreových D.L.D., s akustickou kytarou si rozumí ještě o něco lépe. Stačí se podívat na jeho Youtube kanál. A tihle dva chlapíci, ještě s podporou Michalovi basové linky, se rozhodli, že vaše zvukovody podrobí Masáži. Můžete si tomu říkat jak chcete, unplugged progressive metal, acoustic grind core nebo chaotic math core. To je úplně jedno, protože ve výsledku vás to stejně nechá před pódiem s otevřenými ústy, že tohle dokáže jen akustická kytara, basa a bicí.

narozkywes

http://tosiro.bandcamp.com/

http://wearecyclamen.bandcamp.com/album/les-m-moires

http://youtu.be/2zQdJ17AW0s

https://www.facebook.com/events/932562866770505/

http://www.last.fm/event/3915148+Cyclamen+(fr)+-+Tosiro+-+Mas%C3%A1%C5%BE+zdarma+v+Crossu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s