LIVE: NihilRockMusic vol. 1

Tak jo. Pátek. Šestá hodina. Co si vezmu na sebe? Ok, dlouhý šaty. Vlasy? Natočit. Ehm, po půl hodině vlnění jsem se rozhodla, že natočený ne a čas lopotění s kulmou přišel vniveč. Rovnám. Konec holčičích věcí, srát na to. Tak jo.

Celá tahle paráda se konala kvůli NihilRockMusic vol.1. Na pořadu dne jsou efco., Snyder a Dildo Boyz. Jinými slovy jekyllovský krysy. Ještě dva dny před začátkem akce bylo v ohrožení vystoupení Dildo Boyz – z frontmana Zla se po spapkání toho, co neměl, stal hrabě Srágula a na kytaru by si místo na pódiu zahrál maximálně tak na latríně. Ovšem jak to tak bývá, tak i v naší pohádce to skončilo happy endem a volejme třikrát sláva živočišnýmu uhlí.

Přicházím do lampy, kterou mám od bytu asi minutu líný chůze, a hned u vchodu potkávám staré známé houbaře. Mileňáci. Zrovna dopíjejí baterku a pádí dovnitř. Dávám řeč s kámíkama, sem tam Démon a jégr (na Nikol!). Po chvilce se na pódium staví patron akce Kaya Caba a představuje dnešní večer, jů nou. Začíná první kapela. efco. Pamatuju si je ještě jako soupeře z Múzy. Tehdá měli mezi sebou nějakou buchtu a položme si ruku na srdce, nic moc. Možná proto, že jsem od nich ani nic moc neočekávala, tak mě moc příjemně překvapili. Svižnej hluk, dalo se na kluky i koukat, prostě plus.

Po kucích jdeme zase připít jégrem (na Nikol!) a čekačka na Snyder. Začínají. Už první sloka z úvodní písničky mě dostane do kolen (vzhledem k „choulostivosti“ raději nebudu přepisovat). Na Snajdrech jsem potřetí a až teď jsem pořádně slyšela zpěv. Texty hezky pěkně ze života. Tak to má bejt. Při třetím fláku se projeví Adámova vášeň pro hru přetrženou strunou. Chvíli pauza. Neva. Pokračují, Fink je podporuje opičím tancem pod podiem a zbytek publika se kymácí ze strany na stranu. Na tenhle styl moc nejsem, ale mileňáci mě baví, o tom žádná. Prostě cajk.

snyder

Třetí kapelou večera jsou Dildo Boyz. V podstatě o nich nemůžu nic moc napsat, protože jsem snad celej koncert byla v křeči od smíchu. Musím vypíchnout Sonátu A dur (její 333. větu), což je dokonale promyšlená skladba, před kterou musím smeknout svoji Vansku. Set DildoBoyz má z větší části rock´n´rollový kabátek, který jim dost sedí. I když je to kapela spíš recesivní (tak to cejtí mý srdíčko!), tak si myslím, že by se bát vystrčit růžky do vod český „scény“ nemuseli. Prostě dobrý.

Kapely dohrály, ale večer ani zdaleka nekončil – kampa se většina návštěvníků odebrala je asi všem jasný. To je to místo, kde se tvoří historie plzeňský scény, kde kytky v klopě vadnou, a kde dávají mojčáčkové dobrou noc – J&H!