SLUSHTIPS #33 – The Hops Party

Fuzzem determinovaný špinavý rock’n’roll The Hops Party

The Hops Party jdou do světa se svou prvotinou Bitterness Units, které vydali na konci loňského roku. V kapele jsou jen dva. Kytarista a bubeník. Koncertovat začali teprve loni v létě, za sebou mají prvních zhruba 15 koncertů a v současné době se snaží dostat svou hudbu mezi lidi. Desku distribuují pouze přes server Bandcamp.com. Proč? Chtěli fanoušky ušetřit koupě v podstatě přežitého CD nosiče a nabízí jim místo toho radši jiný merchandise (např. domácí svrchně kvašené pivo nebo domácí chilli omáčky).
Celá myšlenka The Hops Party (Strany Chmele) je v podstatě únik – únik od složitých kompozic ostatních kapel, ve kterých se angažují, únik od snahy dělat něco moderního, progresivního. Záměr byl hrát jednoduché, z blues a rock’n’rollu vycházející, písničky. Od podlahy, tak jak to tam „spadne“ po deseti minutách zkoušení. Aby svou tvorbu udrželi spontánní a nekomplikovanou, rozhodli se do kapely neangažovat basovou kytaru. Její absenci se snaží mírně suplovat hlasitostí své produkce a rovněž používáním harmonických efektů. Jejich tvorba se točí především okolo témat jako je pivo a surfování. Faktu, že to působí jako klišé, jsou si vědomi a užívají si toho.
Celá deska Bitterness Units vznikla metodou DIY, nahráli jí svépomocí ve své zkušebně v Jičíně.
Chtějí si myslet, že se to na ní projevilo pozitivně, protože je netlačil čas a mohli dát ve své jednoduché hudbě důraz na detail.

www.thehopsparty.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/thehopsparty

Autor: Martina Wes (W.Booking)