Venku je první trailer na chystaný dokument o Kurtu Cobainovi

Zase další dokument o Kurtovi? Zachvacuje mě skepticismus, ale po shlédnutí traileru to vypadá, že by to mohlo být dost zajímavý. No, obrázek si udělejte sami.

Snímek je pojmenovaný Montage of Heck, což byl název jedné z demo nahrávek, které Kurt nahrál. Celý tento film již byl promítán v lednu na filmovém festivalu Sundance. Obyčejní smrtelníci se ho bohužel dočkají až 4. května, kdy bude odvysílán na HBO hned po promítání na festivalu SXSW v Texaském Austinu.

Jak je možné vidět v traileru, tak dokument bude obsahovat i animované scény, což je dost cool. Jedním z výkonných producentů je i Frances Bean Cobain, tedy dcera Kurta a Courtney. Bohužel Dave Grohl se natáčení nezúčastnil z důvodu práce na jiném projektu. Režisér Brett Morgen slibuje dosud neviděné záběry, nahrávky, umělecká díla, fotografie a záznamy z deníků.

Toto není jediný dokument o Kurtu Cobainovi, který se v poslední době chystá. Další snímek nese jméno Soaked In Bleach, ten by se měl zaobírat přímo Kurtovou smrtí, konkrétně vyvrátit důkazy o jeho sebevraždě a dokázat, že je jednalo o plánovanou vraždu. Přesné datum vydání pro tento film je zatím neznámé.