Místní Borci uvádějí Místní Fesťák!

23.5. – 7.6.2015

.::HUDBA::.

LIS ER STILLE (Dk), VIN BLANC / WHITE WINE (US), DEAD RIDER (US), CELESTIAL SHORE (US), HELLA COMET (Au), MORKOBOT (Ita), SAJJANU (Jap), MADEBYTHEFIRE, WALTER GROSS (US), FETCH! ,
JOEY MOLINARO (US), EÁ, CORE BELIEF, TENSHUN (US), MR.NOBODY a další…

.::DOPROVODNÝ PROGRAM::.

St. Anley TubeAmps, Dead Knight, CONEXIS z.s., Mayhem Longboards, Black Audio, DOG BLESS YOU RECORDS, Kruh Union, Matěj Hošek photography, Raw zine, Jan Mikyska Photography, Sebetvor a další.

Festival dále podporují a my je:
Satyr vegetarian bistro, slushmag.com, Plzeňské kapely.cz a další.

*to je to hlavní a koho zajímá víc a není učitel češtiny může číst níže bližší info ;)
*********************************************************************************************
.::PROČ A PROČ NE::.

Říkali sme si, že festival sme ještě nedělali a byla by to škoda to nezkusit, ne? Jen ty víkendy už obsadili jiní a zařizovat podia, stany a bary se nám prostě nechtělo…

Tak jsme tedy pojali Fesťák (to kdyby v tom někdo chtěl vidět klasický „festival“) trochu netradičně, ať každej interpret dostane co nejvíc prostoru a pozornosti.

Program Fesťáku se skládá z pěti samostatných a jednoho zahřívacího koncertu ve třech různých klubech v Plzni – Divadle Pod lampou, Andělu a Pohodě a na každém z nich bude i něco navíc k vidění a dokonce i slyšení.

Sešlo se totiž tolik i na naše poměry nadprůměrných kapel a vystupujících, že by byla škoda to nepojmout trochu jinak, než jsme zvyklí. A taky už ty koncerty děláme něco přes 3 roky a bereme Fesťák tak trochu jako oslavu toho, že sme to tak dlouho vůbec vydrželi a vy s námi, takže dík!

.::NEBUDOU TO JENOM KONCERTY::.

Jelikož je to Místní Fesťák, a můžeme si ho tak udělat přesně jak chceme, rozhodli jsme se kromě zahraničních a místních kapel doplnit program různými spolky, jednotlivci, umělci, diy firmami a dalšími aktivisty, kteří jsou různým způsobem spojení s námi a podporují naše mírně řečeno odvážné aktivity, či se nám prostě líbí jejich práce a chceme, abyste jí viděli i vy. Těšte se na workshopy, výstavy, prodej diy výrobků a další zajímavé prezentace před a během koncertů!

*********************************************************************************************
.::VSTUPENKY::.

Je možnost zakoupit výhodné vstupenky na celý festival>

od 23.5. do 7.6.2015 (5 akcí) za 390 ,-

Pozor!>
Omezený počet 100 ks, rezervace a informace na: mistniborci.stan@gmail.com

/warm up 13.5.2015 za 100 ,-
/jednotlivé koncerty: tba

*********************************************************************************************
.:: PROGRAM FESTIVALU ::.

<warm up>

13/5> MORKOBOT [Ita] ~ FETCH!
http://morkobot.bandcamp.com/releases
http://fetchcz.bandcamp.com/album/parfum-et-koteka

Morkobot je basa, basa, samply a bicí z Lodi kousek od Milána a vydávaj na stejným labelu jako například Ufomammut – Supernatural Cat. Již zhruba 10 let produkují psychedelicko matykovej noise rock, který je typicky Italsky temnej a hutnej a ‚kupodivu‘ dosti basovej. Společně s nimi se v Pohodě představí noise rocková jistota s přímým tahem na bránu Fetch! z Prahy.

+++ Sebetvor – Představení nového zinu na plzeňský scéně +++

Kde: Pohoda Music club
Start: 20:00
Vstupné: 100 ,- a více

*********************************************************************************************
23/5> HELLA COMET [Au] ~ CORE BELIEF ~ WALTER GROSS [US] ~ TENSHUN [US]
http://hellacomet.bandcamp.com/album/wild-honey
http://bandzone.cz/corebelief

Silné kytarové stěny a éterický vokál basačky Leas Sonnek a novodobý Sonic Youth jsou na světě a ještě z Rakouska! K tomu trochu shoegazu, post rocku a je jasné, že Hella Comet se inspirovala na těch správných místech a naživo Tě bez potíží pohltí. Před nimi se prémiově ukáže Káťa z Manon Meurt na bicí jako součást tria slečen Core Belief a dva noise rapové projekty ze zámoří – Walter Gross a Tenshun!

+++ Matěj Hošek – výstava fotek +++ Dead Knight – metal&punk oblečení +++

Kde: Divadlo Pod lampou
Start: 20:00
Vstupné: tba

27/5> SAJJANU [Jap] + eá
http://sajjanu.bandcamp.com/album/californication
http://bandzone.cz/eadisharm

Sajjanu jsou vůbec první Japonskou kapelou, kterou budeme mít čest uspořádat. Takže to by vlastně úplně stačilo. Ale oni jsou mnohem víc. Jejich totální souhru v naspeedovaných kytarových vyhrávkách, dokonalých pidlikách a nečekaných jazzových vpádů rozhodně nepochopíš, ale nebudeš moci odtrhnout oči od toho co vidíš a dokonce I slyšíš! Všiml si jich take John Zorn a Sajjanu, tak vydali své album Pechiku na labelu Tzadik združujcí to nejlepší z experimentální světové scény. Avantgardní prog rock potká math rock, synergií se 10x zrychlý a seš blízko…A k Sajjanu Tě přiblíží šachetní bluegrass matykářů eá (eá=název kapely), kteří se znovu probírají k činnosti a tak to byla jasná věc je pozvat ke stylově spřízněným psychopatům!

+++ Raw zine – hc punk zine + distro +++ Jan Mikyska photography – výstava fotek +++

Kde: Pohoda Music club
Start: 20:00
Vstupné: tba

29/5> LIS ER STILLE [Dk] ~ VIN BLANC / WHITE WINE [US] ~ MADEBYTHEFIRE
http://liserstille.bandcamp.com/
http://vinblancwhitewine.bandcamp.com/album/in-every-way-but-one
http://bandzone.cz/madebythefire

Hlavním dnem celého Místního Fesťáku bude zajisté tento pátek. Pod Lampu se totiž sjedou odborníky uznávaní Dánští progresivně epičtí post rockeři Lis Er Stille, kteří se umí skvěle pohybovat jak v jemných, tak i tvrdších vodách. Jejich písničky jsou vlastně takové epické balady plné zvratů, sklidnění a gradujících výbuchů. Další třešničkou na dortu celého festivalu a tohoto večera je americko – německé duo Vin Blanc / White Wine, které vzniklo jako boční projekt frontmana 31knots Joa Haegeho a při pauze domovské kapely se tento project stal pro Joea naprostou prioritou, kterou korunoval přestěhováním do Německa, kde potkal bubeníka Fritze Brücknera a společně tak představí naprosto úžasný mix indie, alternativy a Joeovo procítěnýho a strhujcího vokálu! Na akci dále nebudou vůbec do počtu, plzeňští Madebythefire, kteří jsou svým instrumentálním math corem už léta známý a my je máme moc rádi!

+++ CONEXIS z.s. a Pilsen Busking Fest +++ Mayhem Longboards – longboardy – prezentace +++

Kde: Divadlo Pod lampou
Start: 20:00
Vstupné: tba

3/6> CELESTIAL SHORE [US] ~ JOEY MOLINARO [US] + support
http://celestialshore.bandcamp.com/
http://joeymolinaro.bandcamp.com/

Chtěli byste slyšet jak by zněli Beatles, kdyby poslouchali zamlada Tera Melos? Jestli ano, tak nesmíte chybět ve středu 3.6. v Andělu, kde se představí Brooklynští Celestial Shore, kteří produkují unikátní kombiné indie popu, rock‘n’rollu, psychedelie a math rocku. Na akci vystoupí ještě jedna lokální, zatím utajovaná kapela a celý večer zakončí hodně speciální host také z Ameriky Joey Molinaro, který zahraje výběr z extrémního metalu a to úplně sám a ještě k tomu na housle!

+++ StAnley TubeAmps – zesilovače – workshop +++ Black Audio – efekty – workshop +++

Kde: Anděl Music bar
Start: 20:00
Vstupné: tba

7/6> DEAD RIDER [US] ~ MR.NOBODY + support
https://www.youtube.com/watch?v=Es33vf8h1yw
https://www.youtube.com/watch?v=EXcTb8y4Ams

Na závěr celého festival jsme si připravili skutečnou lahůdku. (nojoo, tak přišla úplně náhodou nabídka na tohle datum, ale to nevadí:-) Dead Rider je nová kapela Todda Rittmanna (ex U. S. Maple). Dead Rider má na kontě dvě unikátní desky, kdy ta nejnovější Chills on Glass je jasným příkladem, že studna invence, ještě nevyschla a řadí je tak mezi nejoriginálnější kapely současnosti. Je tam psychedelie, elektronika, samply, neurotické bicí a všudepřítomná nejistota co přijde dál…Jistý ale je že na akci přijde a kompletně se odprezentuje Mr.Nobody se svým hlukovým očistcem!

+++ DOG BLESS YOU RECORDS – vydavatelství +++ Kruh Union – výroba triček přímo na akci +++

Kde: Anděl Music bar
Start: 20:00
Vstupné: tba

*********************************************************************************************

PS: Podrobnější program a bližší info k jednotlivým akcím bude zveřejněno v samostatné facebookové události dle odkazu pod každou akcí.

Nejlépe na celém fesťáku se na vás těší Místní Borci a jejich spřízněné duše a spolky! Prosím sdílej, zvi kamarády a známé ať se nás sejde co nejvíce a uděláme si to hezký žejo ;-)

Autor: Jan Šinko (Místní Borci)