ROZHOVOR: „Lidi vynesli, tyvole, na židli týpka z bekstejdže, paráda.“

V pátek 3. 4. 2015 proběhl v Divadle pod lampou koncert k památce úmrtí frontmana kapely Nirvana s názvem In Memory of Kurt Cobain. Po jeho skončení jsem pár otázkami zatížila nejpovolanějšího ze všech – ZLA.

Ahoj! Mohl by ses malinko představit?

Jo, ahoj, já jsem Venca Zlo a pořádal jsem tuhle akci – In Memory of Kurt Cobain v Plzni.

Co tě k tomu inspirovalo?

Hele, já to řeknu úplně na rovinu. Defakto jsem se nechal inspirovat od rakovnických PaCo. Jednou nás s Aneurysm pozvali na jejich vlastní IMOKC a mně se to natolik líbilo, že jsem se rozhodl pořádat to i v Plzni. Takže to není úplně můj nápad.

Kolikátý ročník se letos konal a jak to dopadlo s návštěvností?

Teď to byl pátej. Byl to pátej? Buď pátej nebo šestej. Jo pátej. A co se lidí týče, tak to ti můžu říct úplně přesně – stosedmdesát, což je náš rekord. Minulej rok jich bylo stošestnáct. Fakt jsem spokojenej.

Tys tady hrál dneska ve dvou kapelách, že jo?

Jo a bylo to úplně hrozně moc super. Já jsem si to užil jak s Dildo Boyz, tak s Aneurysm (Nirvana revival). Prostě skvělý.

Neplánujete koncept IMOKC dělat jako rakovničtí PaCo, kteří jedou ročníky po jednotlivých albech nebo vám to vyhovuje takhle?

Ne, určitě to nebudeme dělat jako rakovničtí po albech, ale chceme to nějak rozvášnit a příští rok plánujeme nějak to rozvinout do více měst jako třeba do Domažlic nebo Prahy, udělat to trošku putovní. Asi takhle, to je náš první nápad, ale může se to změnit.

A jenom okrajově – myslíš si, že je lepší to dělat po albech nebo vybírat jen ty největší fláky?

Tak jako rakovničtí to udělali po těch albech, což bylo dost kreativní. My jsme měli hodně personálních změn a problémů, takže jsme si nemohli dovolit dlouho zkoušet. Udělali jsme to podle toho, jaké písničky máme rádi, a které umíme. Doufám, že příští rok zvládneme nějaký úplně jiný.

Na IMOKC hrála Nirvanu vždy kapela Aneurysm?

Vždycky ne. My jsme hráli první tři roky, na čtvrtý přijeli kluci z Rakovníka s PaCo, kterým moc děkuju, a teď jsme to zahráli zase my. Nevim, jak to vidíš ty, ale já z bubenickýho pohledu to vidim docela dobře .]

V podstatě byl ten dnešní koncert mix žánrů – byla garážová kapela, HC kapela a pak Nirvana. Co tě k tomu vedlo?

V našem Slush records máme nějaký kapely a Dildo Boyz se tam docela dlouho škrábali na zadku, nic jsme jim nedohodili, tak jsme si řekli – tak tam budeme hrát s Dildo Boyz! Že jo, proč ne. Minule jsme tam hráli s Melmac a teď dáme DB. A Člověkok jsme pozval na základě toho, že jsem je viděl v Andělu a v tý době jsem vůbec nevěděl, co tam mám pozvat za další kapelu. Pak jsme je viděl a bylo jasný, že pozvu je. A kdo tady byl, ten to viděl. Super show, kotel. Lidi vynesli, tyvole, na židli týpka z bekstejdže, paráda. Pak si na mě teda stěžovali z Lampy, že už to nemáme dělat, ale jinak skvělý!

A jaký máš z toho všeho dneska pocit – jak z Dildo Boyz, tak z Aneurysm?

Tak z Dildo Boyz úplně skvělý. My jsme tu kapelu založili na tom, že z toho budeme mít prdel. Budeme z toho mít prdel a nebudeme to nijak řešit a takhle to prostě vyšlo. Pod stejdží pařili lidi, byl tam nějakej menší kotel – super! Na Aneurysm .. já nevim, já mám takovej pocit, že mi někdo hodil něco do pití, protože jsem takovej trošku mimo, ale myslim si, že jsem to odehrál dobře. Bylo to nejlepší ze všech IMOKC, co jsem kdy pořádal. Bylo nejvíc lidí, nejvíc jsem si to užil a prostě super!

 

Super fotografie od Iva jsou zde.

Report je zde.