LIVE: Snyder, efco., The Drain – 8. 4. Divadlo pod lampou, Plzeň

Vidim to jako včera, kdy nám natáčel pozvánku na Nihil Rock Music Kaya Cába – „… Tyhle kapely, tyhle kapely. Snajda, efkou, Dilda boayz …„. Nejsledovanější video na youtube Slushe. Včera to sice bylo bez Dilda Boayz, ale můžeme si tak nějak domyslet, že by to znělo asi jako „D druejn“. Kdo neví o čem je řeč, tak si pusťte toto video.

Přesně to bylo jedno z hlavních témat hovorů v backstage pod lampou a hned po objevu ledničky s lahváčema se tam odtud nikdo nehnul ani na centimetr. Ještě než začal hrát Snyder, tak byla lednička prázdná. Jo, asi to bylo určený hlavně pro The Drain, ale kdo pozdě chodí … No znáte to ne?

Snyder překvapil. Poměr špíny a poslouchatelnosti byl dokonale vybalancovanej. Girl With the Big Glasses a Twenty Years in the Exelentfield jsou pěkný melodický skladby a pravděpodobně největší hitovky, ale nejvíc mě zaujala skladba Retarder Bombarder, protože song s takovým jménem se ti prostě musí líbit, už je kvůli tomu. Popravdě jsem čekal rozladěný kytary, nefunkční komba, rozmlácený škopky a totální chaos, ale tentokrát si kluci dali asi o jednoho piváka míň a předvedli výbornej výkon. Bohužel to nikdo neocenil, protože v tu chvíli byla totiž lampa skoro prázdná. Škoda, zatim nejlepší koncert Snydera, kterej jsem kdy viděl. Těšim se na to jejich chystaný Cédo.

snyder

Kožený boty, sáčka, mega pejzy nebo jiný dávno zapomenutý modifikace obličejovýho porostu a kalhoty tak úzký, že vypadají spíš jako mučící nástroj než oblečení. Napadá mě ještě spousta dalších postřehů a přirovnání, ale to by pak vyznělo, jako kdybych byl nějaká módní policie. Tenhle retro look prostě k Drainům patří a já už si je ani jinak představit nedokážu.
I když tak trochu vypadají, tak The Drain nejsou žádný namyšlený blbci, takže i pro skoro prázdnou lampu odehráli výbornej set počínaje skladbou Give Me Some Morphine, kterej pak pokračoval výběrem z jejich posledního alba We, Love, We. Lehce dekadentní show se špetkou arogance a pořádným rock’n’rollovým nábojem, já byl nadmíru spokojen, jen škoda zvuku, kterej byl až moc nahlas a zpěv nebyl skoro vůbec slyšet a právě vokál je dost podstatnou součástí Dreinů, protože málokdo má tak charismatickou barvu hlasu.

drain2

efco. už se v bekstejdži připravujou na hraní. No jasně, myslim tim, že si vyhulujou mozky. Řeknu vám, kdyby na světe zbyla poslední kytka trávy, tak tihle pacholci budou pořádat křížový výpravy. O to podivnější a překvapivější byl potom jejich výkon na pódiu. Nechápu jak člověk, kterej má v sobě už asi deset špeků (a to rozhodně nepřeháním) dokáže rozjet tak neskutečně zběsilou a energickou show. Tady už mam lehce rozostřeno, ale skladby jako například Thomas Needs a Beer, Pigs a samozřejmě hitovka Winning jsem rozhodně nepřeslechl, a to všechno zahraný pod vlivem nechutnýho množství marihuany a alkoholu, ale s neuvěřitelnou dávkou energie a chaosu. Zvěřinec na druhou.

efco