SLUSHTIPS #36 Cherubs – 2 Ynfynyty

Z texaského bahna se po 20 letech vynořují neprávem pozapomenutí devadesátkoví andílci špíny Cherubs. Kapela, jejíž nejznámější deska nese název Heroin Man a zdobí jí fotka mrtvoly ve vaně. Tentokrát to, soudě podle obalu s balonkem ve tvaru hvězdičky, bude asi párty jak se patří.

Hlavní hybatel všeho je zvuk. Snad o špetku méně špinavý, nicméně tvrdší než kdy předtím. Cherubs ze svýho noiserockovýho vohozu nehodlají vyrůst a bylo by na škodu, kdyby jo. Ostatně od vaší náklonosti ke zvuku, který zní jak záplava sonického bahna, se bude odvíjet váš vztah k těmto deseti libozvučkým peckám, ve kterých se sešel mix tvrdého nesmlouvavého rokenrolu, psychedelie a hoven. Kromě toho má kapela stále čich na hitovky – Monkey Chow Mein a Cumulo Nimbus jsou dokonalý noiserock/psychedelický hymny, který by neměly chybět v torničce žádnýho správnýho výletníka. K tomu pár dobře mířených ran kladivem a závěrečná ukolébavka na dobrou noc.

Zkrátka a dobře navštivte jejich bandcamp, kde je celý album k poslechu, a přesvědčte se sami. 2 Ynfynyty nabízí špinavej a hlučnej nářez, kterej já osobně doporučuju všema deseti. Pro skalní fandy kapely to bude docela určitě svátek.
Pokud Cherubs neznáte, tak Unsane, Melvins, Big Business, Jesus Lizard – to všechno tam je, a to všechno přece zní jak? Regulerně výborně.. Pro grungery, co ještě váhají, tak skladba We Buy Gold zní jako nejlepší kusy zlaté drogové éry STP… Ale především teda pokud neznáte Cherubs, možná bych doporučil seznámit se dřív s Heroin Manem.. Nebo jak chcete, neni nakonec jedno, co budete milovat dřív..?