SLUSHTIPS #39 – Coal Chamber

Losangelská industrial/numetalová parta vydává po třinácti letech nové album, Rivals. Ač nevyšlo u u Roadrunner records jako všechna jejich předchozí alba, ale u Napalm records, stylově nikam moc neuhnuli, a to je podle mého jedině dobře. Docela mi vyhovují kapely, které ve snaze být co možná nejoriginálnější nepřeskakují mezi žánry jako makak v pralese, ale drží si ve svém stylu poměrně přímou (byť trochu předvídatelnou) linii. Stále stejně drtivý zvuk několika spodních akordů, charakteristické bicí Mikeyho Coxe a nezaměnitelný vokál Deze Fafary totiž tvoří takový pomyslný trademark kapely Coal Chamber a bez některé z těchto přísad by tenhle lektvar zkrátka nefungoval.

Album otevírá singl I.O.U Nothing (link na youtube viz níže), další vyčnívající peckou je kupříkladu Another Nail in the Coffin. Díky dvěma, od zbytku alba zvukově dost odlišným, minutovým skladbám (Orion a Dumpster Dive) je deska těmito intermezzy  rozdělena do tří celků plných nářezových, leč bohužel dosti navzájem podobných skladeb. Esence Coal Chamber však z každého songu odkapává jak kolomaz z řetízkového kolotoče na vesnické pouti.

Od alba Dark Days (2002) uplynulo hodně vody, kapela se mezitím stihla skoro na 8 let rozpadnout a dát zase dohromady, ale myslím, že plynule navázala na svou předchozí tvorbu. Nic moc nového pod sluncem nám nová deska Rivals nepřináší, bohužel i bohudík.

hodnocení 7/10

-ASP-

singl I.O.U. Nothing