POZVÁNKA: LISERSTILLE (dk) + ion at an (cz) – 28.5. @Cross Club, Praha

Dánská čtyřka LISERSTILLE vydala po 3 letech další dlouhohrající album s názvem Empirical Ghost. Nová deska bude podpořena květnovým turné, v jehož rámci se 28. května band zastaví v pražském Cross Clubu, kde je doprovodí ion at an, již protřelý alternativní core. Vstup bude zdarma.

Kapela LISERSTILLE, která vždy doráží na extrémní možnosti vlastní i posluchačské, avizuje svůj nový materiál jako dosud nejvýpravnější a nejsilnější nahrávku své dosavadní diskografie. Album bylo mícháno v legendárním Avast Studio Seattle samotným Randallen Dunnem, známým např. produkcí pro SunnO))), Earth, nebo Akron/Family.
Stejně jako při předchozích koncertech, které nadchly příchozí jak v Praze, tak např. na brněnském Degeneration Next Festivalu, se můžete těšit na emotivní show, která vás dokáže poslat na vlastní kolena.
Kytarista Tue Schmidt Rasmussen říká: „Samozřejmě dobře víme, že ponoření se do našeho vesmíru vyžaduje určité úsilí. Zároveň jsme přesvědčeni, že lidé, kteří rádi poslouchají, nejsou na tak nízké úrovni, o kterou se snaží současný hudební průmysl. Naše muzika není vytvářena primárně hlavou, je spíše srdcem, které bije v naší zkušebně. Pokud posluchač přijde otevřený, může se do něj nechat vtáhnout.“

ion at an je (byl) one-man projekt Jonatána Kalety, který v roce 2006 dokončil CD s názvem Tears of Repentance. V časopisech a na hudebních serverech vyšly recenze, které jej hodnotily velice pozitivně, v létě 2007 se byl Jonatán v pořadu Madhouse na Óčku, kde představil domácí videoklip k songu Totally Useless, na kompilaci časopisu Filter vyšla píseň V Lisu Rozpolcenosti. Filmová a televizní společnost VISTAFILM s.r.o. natočila klip k Nesmrtelnosti Duše.
Během roku 2007 se spojil s dalšími muzikanty a vytvořili dočasnou live skupinu Ion at an, která odehrála několik koncertů. Během roku 2008 Jonatán koncertoval s členy bývalých 5th April a Petrem Wágnerem z Goro (nyní Safenat Paneach).
Na začátku roku 2009 ukončili společnou činnost, aby na začátku roku 2011 vystoupil Jonatán s téměř původní live formací na benefičním koncertě Wake up Chi Cheng, kde společně zahráli písně z alba Tears of Repentance.
V roce 2013 vydala kapela opět v obměněném složení (Jarin, Roman + Aleš ex-Composed, Ondra – Inventa Storca) album ANUPO, které odráželo stav, ve kterém se kapela nacházela v letech 2012/2013, kdy se nevědělo, jestli je to jen projekt, nebo kapela, a všichni hráli na všechny nástroje. Hledala se společná cesta, řeč.
Letos přichází (nyní již) ion at an s novinkou V čase, která je pojata více či méně nihilisticky a je pořízena vlastním úsilím kapely. Jen o finální mix a mastering se postaral Zděněk Šikýř ve Studiu Hostivař a na obalu spolupracoval mladý indonéský ilustrátor Sin Vikernes. Už před vydáním na Bandzone.cz uveřejnili lyric video k songu Součástí, který pomocí stop motion efektu vyrobila kapela v průběhu jednoho podvečera při nahrávání.
Momentálně pracují na realizaci videoklipu KZTL, který podtrhne celý koncept EP.

https://liserstille.bandcamp.com/music

http://bandzone.cz/ionatan

https://www.facebook.com/events/902688036440471/

http://www.last.fm/event/4081194+LISERSTILLE+(dk)+-+ion+at+an+(cz)

list