POZVÁNKA: Thrash Nightmare 3

Po dvou úspěšných ročnících se o slovo hlásí již třetí pokračování akce THRASH NIGHTMARE v Písku. Stejně jako v prvním roce bude místem dějiště velký sál Divadla Pod Čarou. Start THRASH NIGHTMARE 3 bude v 18:00 hodin za účasti šesti kapel ze tří států. Kromě domácí thrash metalové jedničky LAHAR představí svůj nekompromisní thrash metal SPACE CHASER z Německa, MAJSTER KAT a VENDETA ze Slovenska a dvě tuzemské party reprezentující mladou thrashovou vlnu – LAID TO WASTE z Plzně a MURDER INC. z Berouna.

V sobotu 31.10. 2015 vezmi kámoše a doražte zapařit, popít a nasát atmosféru do Divadla Pod Čarou, které se opět na jeden večer promění v undergroundový metalový svět plný starých džísek, thrashových nášivek, old school maniaků a kvalitního thrash metalu. Vstup 220 Kč. Thrash’till Death!

 Kdy: 31.10.2015
 Kde: Písek – Divadlo Pod Čarou
 Start: 18:00
 Vstup: 220Kč

FB stránka akce: https://www.facebook.com/
FB událost: https://www.facebook.com/events/1673708996194496/
Last.fm událost: http://www.last.fm/event/4157118+THRASH+NIGHTMARE+III.

Kapely:

SPACE CHASER – thrash metal (Berlin/Německo)

Pětice thrasherů z Berlína funguje jen čtyři roky, ale i za tuto krátkou dobu se dokázala zařadit mezi špičku nastupující thrashové vlny v Evropě. Němci mají thrash v krvi a SPACE CHASER jsou toho důkazem. Jejich syrový thrash metal je lehce okořeněný starým speed metalem. Vysoké tempo, ostré riffy, specifický vokál a 100% nasazení dělají ze SPACE CHASER perfektní koncertní kapelu. Na kontě mají dvě EP „Decapitron“ (2013), „Skate Metal Punks“ (2014) a především jednu velkou desku „Watch the Skies“ z loňského roku. Často jsou stylově přirovnáváni ke kapelám Overkill, Anthrax, Agent Steel či Gama Bomb. O jejich pozici i respektu svědčí fakt, že SPACE CHASER odehráli koncerty například s legendou Tankard nebo na Rock Hard Festivalu. Připravte se na nekompromisní nálet!
Space Chaser

http://spacechaser.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/SpaceChaserBand

LAHAR – thrash metal (Písek)

Tuzemská thrash metalová jednička současnosti pokaždé dokáže strhnout dav k divokému mosh pitu a stage divingu. Na domácím podiu to pak platí dvojnásob. Kapela v Podčáře oslavila 10 let, zahráli na obou předchozích Thrash Nightmare a kdo byl, dobře ví, jaká to byla divočina. LAHAR jsou po personálních změnách v loňském roce (Iny zpěv a Skálík baskytara) v ještě lepší formě, než kdykoliv předtím. Energický, ultra rychlý a všem dobře známý thrash metal s českými texty postaven především na skladbách z posledních nahrávek: „Umění strachu“, „Až přijde čas“ a splitu s Exorcizphobií. V setlistu se zcela jistě objeví i nějaký ten nový vál. Zažít LAHAR na domácím hřišti je stejné, jako jít na koncert v kalifornské Bay Area. Thrash!

Lahar

http://laharthrash.bandcamp.com/
https://myspace.com/laharfastcore

MAJSTER KAT – thrash metal (Bratislava/Slovensko)

Slovenské thrash kapely mají v Písku skvělé jméno a bratislavští MAJSTER KAT zahrají vůbec poprvé na jihu Čech. Kapela funguje již od roku 2001 a na svém kontě má dvě skvělá alba – „Svätá zvrhlosť“ (2007) a stále ještě novotou vonící výbornou desku „Memento“ (2014). Naživo jsou MAJSTER KAT nezastavitelní a slovensky zpívané texty odkazují na staré československé thrash metalové kapely přelomu 80. a 90. let. Věřte, že jejich thrashing bude stát za to! MAJSTER KAT v letošním roce nahráli nový singl i videoklip ke skladbě „Kto si bez viny“.

Majster Kat

https://www.facebook.com/majsterkat

VENDETA – thrash metal (Martin/Slovensko)

Druhá slovenská kapela na letošním Thrash Nightmare je VENDETA z města Martin. Kapela hraje od roku 2008 a dosavadní vrchol dosáhli výborným albem „Face Beneath the Mask“, které vyšlo v roce 2013. Jejich thrash metal nepostrádá razanci, energii, anglické texty, agresivní vokál ani techniku. VENDETA také svým pojetím thrashe trochu evokuje německou legendu Kreator. Minimálně jejich fans se bude VENDETA zamlouvat. Pánové chystají vydání nového alba a určitě se můžeme těšit na nové skladby, které v Písku zazní. Také v případě VENDETY se jedná o jejich první koncert v Písku.

Vendeta

https://www.facebook.com/pages/VENDETA/565901866759810

LAID TO WASTE – thrash/speed (Plzeň)

Nové jméno na scéně z hlavního města piva Plzně! LAID TO WASTE do loňského roku hráli pod jménem Kill! Kill! Kill! a po změnách v sestavě došlo i na změnu názvu. LAID TO WASTE tvoří čtveřice thrasherů, z nichž dva jsou Američané. Thrash tak mají v krvi a Písek řádně provětrají svým nakřáplým thrash/speed metalem. Kapela udělala za poslední dobu velký krok vpřed a výsledkem bude i chystané první velké album pojmenované „Counterattack“, jehož ukázky můžete slyšet na Bandzone profilu kapely a kapela tyto nové vály zahraje i naživo. Čerstvý vítr na tuzemské scéně LAID TO WASTE rozproudí Divadlo Pod Čarou!

Laid to Waste

https://www.facebook.com/laidtowastethrash

MURDER INC. – thrash metal (Beroun)

Mladá trojice z Berouna MURDER INC. je na scéně od roku 2011 a na kontě má zatím pouze jedno demo a EP „Je čas zemřít„. Zašpiněný, rychlý a jednoduchý thrash metal starého střihu do jisté míry připomíná např. Toxic Holocaust nebo staré Törr, od kterých hrají MURDER INC. i covery. Hlavní set však patří vlastní tvorbě. O tom, že se jedná o skutečně mladou kapelu svědčí fakt, že dvěma členům je do 18 let. MURDER INC. všechny přítomné naladí do správné thrashové nálady!

Murder Inc.

https://www.facebook.com/RawThrash666

trash