SLUSHTIPS FLASHBACK #2 The Darkness – Permission to Land

Přesně si pamatuju den, kdy jsem je slyšela poprvé. V sobotu ráno v devět jsem zapla ESO a doufala, že uvidím nějakej klip od ňunískovejch miláčků Good Charlotte. Nic takovýho se samozřejmě nestalo. Místo toho tam byl nějakej uječenej trouba s máničkou, kterej zpíval na vrcholcích hor a předváděl svoje mužné hrudní ochlupení. Teda spíš nepředváděl. Ta hrůza se jmenovala The Darkness.

Střih.

Jsem o deset a něco let starší. Zajisté moudřejší. Už nemám růžový vlasy, nášivky na oblečení mi už taky moc neříkají a červeno černý pruhovaný návleky na ruce byl v mém případě jeden velkej fail. Jo! A miluju THE DARKNESS.

The Darkness je trošku kontroverzní britská kapela, která vznikla v roce 2000. Jejich vznikem došlo k znovuoživení i hudebního stylu glam rock. Ikonou tohoto projektu je skandály opředenej Justin Hawkins. Na vlastní náklady vydali roku 2002 epko I Believe in a Thing Called Love, které jim otevřelo brány showbyznysu.

V roce 2003 vydali přelomové album Permission To Land. Pro mě je to kultovka. Album otevírá píseň Black Shuck. Dost oldskůlovka, která pro mě není ničím výjimečná, ale sypačka je to dobrá. Každopádně na to lepší je dobré si počkat. Všechno totiž přijde s Growing On Me. Začátek pohodinda, viď. A pak? Pak lituješ, že tvůj hlas místo notování s Justinem zvládá maximálně tak pazvuky opičí ženy. Tohle pokračuje i s I Believe in a Thing Called Love. Blázním z toho tak, že beru basu a hraju s nima. Následně tenhle skvost pouštím ve zkušebně a s bubeníkem si dáváme půl hodinovou revival session. Neuvěřitelná pecka. I wanna kiss you every minute Every hour Every Dééééééj!

Po tutý náloži přichází pro mě nejnudnější píseň alba – Love is Only a Feeling. Utahanej cajdák, kterej mě rozhodně po předchozích věcech neuspokojí. Nezřídka ho přeskakuju. Poté se však album vrací do starejch kolejí. Musím přiznat, že druhá půlka alba pro mě nemá vyloženej tahák. I přesto mě jejich nápady baví a hlasitost neztlumuju. Vypíchla bych ještě Stuck in a Rut, kde Justin předvádí neuvěřitelnej rozsah svýho hlasu.

Abych to uzavřela. Až na tu hroznou utahaninu jsem se do alba totálně zamilovala a nedám na něj dopustit. Glam rock sice není mého srdce šampión, ale pro tyhle čtyři úchyláky dělám výjimku. A moc bych chtěla tu chlupatou obludu z klipu I Believe in a Thing Called Love. Ručník je pro děcka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s