ROZHOVOR: Dune Rats „Brettova máma si na našem koncertě zlomila klíční kost, když prováděla stage diving“

SHIT! Hele, předem se vám chci hrozně omluvit, protože tohle měl bejt původně video-rozhovor. Bohužel kvalita obrazu je tak mizerná, že to ani na YůTub vypustit nemůžu. Je to hrozná škoda, protože byste se posrali smíchy, asi jako já, když to teď přepisuju. Navíc, tohle interview je hodně osekaný. On totiž australskej přízvuk v kombinaci s tunama marihuany se fakt blbě překládá. Tak si alespoň zkuste představit, že jsou všichni totálně zhulený (hlavně BC), v očích mají naprostou prázdnotu a odpovídají na otázky asi tak s třiceti sekundových zpožděním. Pokud už náhodou někdo zapomněl, co se v ten večer dělo, a to bych i pochopil, tak si můžete přečíst report zde.

Tohle je podruhý, co jste v Český republice. Líbí se vám tu? A buďte stoprocentně upřímný nejsem žádnej patriot ani nácek.

Brett: Jo, je to tu skvělý. Máme tady nějakou trávu od kluků ze včerejška. Dá se to tady shánět dost lehce. Máme tu i nějaký brambůrky, paráda.

Danny: Minule se Subways to bylo výborný. Ožrali nás, dali nám nějakou trávu a kokain, ale ne moc. Díky nim máme pár nových fandů, který se na nás přišli teď podívat znova.

Viděl jsem všechny vaše „DunniesTV“ na YouTube a vypadá to, že si na tour užíváte dost šílený párty. Bude to párty i dneska?

Danny: Jasný, nesnášíme předvídatelnost.

Brett: Jo, doufáme, že někdo přijde na pódium s batohem plným dobrýho matra a bude to házet do lidí.

Když se potkají dvě kapely, jako jsou Dune Rats a Fidlar, tak to musí bejt ultimátně brutální super párty, jakou kdy ještě nikdo nezažil. Jaký vlastně bylo turné s Fidlar?

Danny: Hrály jsme hodně kostky o drobný.

Brett: S Fidlar to bylo dost hustý. Je to stejný jako s Molly – střískáme se s kýmkoliv, je nám to fuk.

Poslouchají vaše mámy Dune Rats?

BC: Vzpomínam si, že když moje máma slyšela DR poprvý, tak mi řekla, že promotéři, který nás bookujou, musí bejt šílený.

Danny: Jo, naši rodiče mají rádi naší hudbu. Jsou na nás hrdý. Nejvíc chodí Brettova máma, která si při jednom našem koncertě zlomila klíční kost, když prováděla stagediving.

BC: Moje máma má ráda DR víc, než mou předešlou kapelu.

Danny: Moje máma je prostě šťastná, že nejsem feťák vysedávající furt v nějakým ghettu. Jsou na nás hrdý … někdy.

Co nový album? Kdy ho můžeme čekat?

Brett: Máme nějaký nový songy, který jedeme nahrát po tomhle evropským tour do Ameriky, takže asi někdy příští rok, prostě snad co nejdřív.

Poslední otázka. Co byste dělali, kdyby na planetě došel veškerej alkohol, tráva i ostatní drogy a vy jste se nemohli zabít?

Danny: Tak to je dobrá otázka. Líbí se mi ten dodatek „ostatní drogy“. Takže ani kafe?

Ne, ani kafe.

BC: Cvičení?

Danny: Asi bych každej den hrozně honil.

 

Úvodní foto by: Marek Fiala