ROZHOVOR: Will Wood

Ve čvrtek 3.12. do plzeňský Sally brown opět zavítal sympatickej novozélanďan Will Wood. A když sem jezdí tak často, přišlo nám jako dobrej nápad s nim trochu pokecat.

Čau, Wille, díky, že sis na nás udělal chvilku času. V česku, konkrétně v Plzni si už potřetí, po kolikátý celkově už si na tour v evropě?

Tohle je moje druhý tour. Letos jedu 4 měsíce.

Takže už si potřetí v Sally Brown, z toho 2x v rámci jedný tour ?

Jo, miluju to tu !

Wow. To jseš asi úplně první. Rád prej cestuješ vlakem ?

Jasně, protože cestuju většinou sám, je to pro mě levnější a pohodlnější. Je ale dost blbý když má vlak zpoždění nebo nějakou výluku. Na minulým tour se mi taky stalo, že v jednom německým regionu byla stávka a musel sem koncert zrušit úplně. Teď sme přijeli s kámošema z Berlína autem protože za pár dní odlítám zpátky na Zéland a chtěli sme ještě strávit nějakej čas spolu.

Máš ještě jiný kapely nebo projekty, a jak dlouho se věnuješ hudbě ?

Hraju ještě na bicí v hardcore punkový kapele Parents. Muziku dělám od mala, moje mamka je zpěvačka takže to mám v rodině.

Jaký je to vyrůstat na Novým Zélandu, procestoval si už skoro celej svět takže to nejspíš můžeš nějak posoudit.

Řekl bych že to je docela odlišný například od vyrůstání v evropě, všechno je moc daleko . Ale největší rozdíl vidim v dělání muziky, když jsem v evropě můžu hrát každej večer klidně v jiným státu, na zélandu jedeš dva dny do nejbližíšího velkýho města.Takže i když je kapela hodně dobrá, je velkej problém se výrazně prosadit a koncertovat. Jediný co asi můžeš znát je zpěvačka Lorde.

Je Will Wood tvoje opravdový jméno ?

Ano, jmenuju se William Wood.

A co Parents,můžeš nám tu kapelu přiblížit, uvidíme je někdy v Plzni ?

Doufam že jo ! Hrajeme dost rychlej hardcore punk, přirovnal bych to třeba ke kapelám z Deathwish records, Converge, Birds in Row…V červnu jedeme menší evropský tour tak se snad potkáme.

Přejeme Willovi samozřejmě šťastnou cestu domů. A kdo by ho neznal, poznat ho může aspoň prostřednictvím hudby tady a tady.