Proč se zrušilo Slush Tour v Budějovicích?

Ani nevim proč to píšu, jsem z toho už tak znechucenej, otrávenej a unavenej, že bych se na to nejradši vysral, zapálil si brko a pustil si nějakej film u nás ve zkušebně, ale někdo čeká nějaký ofiko vyjádření. Hezky se usaďte, strejda Venca vám bude vyprávět pohádku.

Na začátku byl úplně obyčejnej nápad zorganizovat takový menší turné pro kapely Melmac a Arai na podporu jejich novýho splitka M/A. Součástí tohoto turné byl i koncert v Českých Budějovicích. Kdo už někdy koncerty organizoval, tak ví, že je vždycky lepší pozvat i nějakou lokální kapelu, ta dokáže přitáhnout víc místních. Jedinou kapelu, kterou jsem z Budějovic znal a žánrově se hodila k těm našim byla Singhaia. rozhodl jsem se pro klub Fabrika, jelikož už jsem tam párkrát hrál s jinou kapelou.

Okey, kapely, místo, datum a ostatní věci máme. Co teď? Kdo hádal, že propagace, tak má bod. Vzhledem k tomu, že v Budějovicích skoro nikoho neznám, tak jsem se rozhodl rozhodit fakt široký sítě. Dokonce jsem dostal i několik nových kontaktů, který jsem se rozhodl využít. Spoustu lidí mi vyhovělo a pomohlo s reklamou, za což jim hrozně děkuju (a zároveň se jim vlastně i omlouvám).

Myslim, že to bylo asi tejden nebo dva zpátky, kdy mě kamarád, kterej pomáhal s propagací upozornil, že zpěvák kapely Singhaia se mimo svou kapelu (důležitý je to slovíčko MIMO) věnuje ještě nějakým anti-islámistickým propagandám. Nepamatuju si už přesně co to bylo, tyhle věci mě fakt nezajímají. Tak jsem si sním promluvil o tom všem a jediný, na čem mi záleželo bylo, aby tyhle svoje názory a postoje nepropagoval na koncertě. On mě ubezpečil, že skutečně nebude. Tim to pro bylo uzavřený a organizace koncertu běžela dál.

V životě by mě nenapadlo, že takováhle malá prkotina může celou událost nafouknout do obřích rozměrů a způsobit totální katastrofu. Nejdříve se rozhodla odříct účast kapela ARAI. Dobrá, proč ne, nemůžu nikoho nutit. Zbejvají tři kapely, to dáme. Bohužel, pak se týhle informace domáklo několik dalších lidí a začalo celou akci veřejně sabotovat a bojkotovat. Pochybnost se začala prohlubovat a já už pomalu ztrácel nervy. V momentě kdy odřekla účast i kapela Melmac a provozní klubu se začal taky cukat, rozhodl jsem se celou akci zrušit, protože organizačně to stálo za pendrek.

Co si myslíte? Vyhověl jsem místní „hardcore scéně,“ akci jsem zrušil a myslel jsem si, že tim to skončí. Pokusíme se na to zapomenout a příště se podobných věcí vyvarovat a žít si spokojeně dál. Hádáte dobře, teďka přijde ten dramatickej a hořkej konec (snad konec). Martin Konvička tuhle naší událost sdílel na svým facebooku. Jen dodám, že kdo je Martin Konvička jsem se dozvěděl asi tak před tejdnem. V tom momentě jsem byl nucen odpovídat na strašně moc zpráv, dotazů a dokonce i urážek na mojí osobu. Vysvětlovat lidem, že rozhodně nejsem xenofob a taky, že nejsem přívržencem „Islám v ČR nechceme.“

Můj jedinej úmysl bylo zorganizovat úplně obyčejnej koncert pro Arai a Melmac a pár dalších hudebně spřízněnejch kapel, nic víc nic míň. Netušil jsem, že se to změní v takovej politickej a náboženskej shit. Nejsem xenofob, anti-islámista, nácek, rasista, sluníčkář, politik. Chcete vědět kdo jsem? JSEM MUZIKANT. Rád dělam hudbu a rád organizuju koncerty. Politice nerozumim, nezajímá mě a neřešim jí. Kapelu Singhaia jsem pozval z čistě hudebních úmyslů, na základě toho, že se mi jejich muzika líbí. Schválně si je poslechněte a zjistíte, že v textech rozhodně nic xenofobního nenajdete. Spousta z vás říká, že hudba a politika jdou ruku v ruce. Já už dělam muziku přes 10 let a zatim jsem k tomu politiku fakt nikdy nepotřeboval. Neni to tak černobílý, jak si většina z vás myslí. Ano, je tu spoustu kapel, který mají politický texty (dokonce bych řekl, že většina), ale v tom případě slovy kapely SPORTO: „Tohle neni moje scéna.“

Jen dodám, že mluvím pouze za sebe. Nemůžu a nechci mluvit za celej Slush tým. Bohužel celej koncert jsem pořádal pod záštitou Slushe, takže mi přišlo vhodný i tohle vyjádření napsat sem.

A ještě jedna malá citace na závěr od Prago Union:

„Všude najdu někoho, kdo je přesvědčenej že má pravdu,
haldu argumentů a pojmů a nedokáže pochopit že já jeho cestou nejdu
mám svoji malou pravdu a nikomu jí necpu,
ale vím že můžeme jít společně a přitom každej zvlášť.“

Sorry Kato, spletl si se, nemůžeme.

VENCA ZLO – Slush Records

NESER SE DO TOHO ÚŘEDNÍKU2