Co si nenechat ujít na Rock for People?

Jasně, Bullet for my Valentine, Enter Shikari, The 1975, to jsou headlineři letošního RFP. Velký jména, velký pódia, velký huby. Ale když se na ten plakát podíváte zblízka, tak menšíma písmenkama tam jsou napsaný další kapelky, a ty nás zajímají. Tady máte výběr kapel, který Slush poctil svojí nálepkou APPROVED!

REPETITOR
Naturalistická alternativní kytarovka z Polska. Repetitor je potracený dítě Thurstona Moora a Kim Gordon ze Sonic Youth. Disharmonický rify nepříjemně zkreslených kytar střídá úzkostnej zpěv, kterej by frontmanovi záviděl i sám Cobain. Pokud se přistihnete, že slyšíte nějakou melodii, tak jste pravděpodobně na špatným koncertě.

SMRTISLAV
Zpívá a píše jako Robert Kodym, ale má o něco temnější poetiku. Tuzex, kterej působil například v Scissorhands, Sunshine nebo naposled v kapele Vanessa, si založil novej projekt Smrtislav, ve kterým se vrací zpátky k syrovosti, temnotě. Kdyby byl Tim Burton o něco perverznější a dal se na muziku, tak by pravděpodobně hrál tohle.

JOHN COFFEY
Přeborníci v pivním volejbalu z Nizozemska. Vlivy punku, hardcore, r’n’r, blablabla … to je fuk. Zařazeno do složky „ultimátní nářez“. Ve videu se zaměř na čas 2:32.

TURBOWOLF
Bullet for my Valentine? Enter Shikari? The 1975? Ne, ne, ne. Hlavním headlinerem RFP 2016 je pro nás rozhodně kapela Turbowolf! Pokud neznáš tuhle vlčí partu z Bristolu, tak se připrav na totální převrat v dosavadním chápání hudby! Velkou část charismatu kapely tvoří naprosto nezaměnitelnej hutnej Lo-Fi zvuk kytar. S trochou tý psychedelie a elektroniky to dává dohromady něco skvostnýho. TW posouvají hranice rockovýho spektra zase o něco dál. Pokud jedeš na RFP a nezajdeš na Turbowolf, tak si debil! SLUSH APPROVED.

THE OFFSPRING
Jedna z těch větších kapel, která za to stojí. Kam se hrabe Nevermind nebo Enema of the StateAmericana je rozhodně nejzásadnější album devadesátých let (Jakub Klička approved). Bohužel devadesátky už jsou dávno za náma, takže budem asi muset přetrpět nějaký ty post pubertálně masturbační emo hovadiny z Rise and Fall, Rage and Grace nebo Days Go By. Snad jich nebude mnoho.

 OTHERKIN
Vkusná indie – rock’n’rolová kytarovka s prvkama grunge z Dublinu. Ideální chillout kapelka na poslední den. Mysli na: The Babyshambles, The Fratellis  nebo The Strokes.

ASTRONAUTALIS
Nejdivnější raper, kterýho znám, když nepočítám Edoshův Kurník. Astronautalis je pro rap to, co jsou Radiohead pro rock. Něco tam je, ale kde? Tak na to jsem zatim nepřišel. Andy Bothwel, který se skrývá pod tímto pseudonymem, používá netradiční hudební postupy a mixuje rap například s rockem nebo blues.