LIVE: Mighty Sounds 2016 – DEN 0. a 1. „Frank Carter!“

DEN 0. – ČTVRTEK

Rok se s rokem sešel, a nadešel opět čas vydat se na několik dní hnít pod stan za účelem vidět nějaký ty kapely a vypít nějakej ten alkohol. Letošek se bohužel pro spoustu lidí, včetně mě, nesl v rozhodování zda dát přednost Mighty Sounds nebo Fluffu. Nakonec sem přece jenom ve čtvrtek nastupoval ve 12 02 na vlak směr Tábor – Čápův Dvůr. Cesta proběhla v klidu a pohodě, někdo sice zapoměl lístek ale s určitejma ztrátama se počítat musí, výměna jointů za pivo s týpkama jedoucíma na vodu byla povinností. Kolem čtvrtý hodiny vítězoslavně zabíráme tradiční místa u plotu a boříme tábor. „Hele takovýhle vedro ale přece bejt nemělo né?“ – ne, nemělo a proto v podvečer přichází zkurvená bouřka která nás nutí se přes dvě hodiny tísnit v deseti lidech pod plachtou u stanu. Prej hrajou nějaký kapely a Djs jakože warm up party, počasí a mistr chlast ale působí dost zhoubně a v 11 večer se jde na kutě. Není přece všem dnům konec…

DEN 1. – PÁTEK

Hned po otevření areálu nabíhám se slinou okouknout stánky s jídlem. Už už jsem na cestě do fronty k Inspiral Burgeru ale koutkem oka zahlídnu nápis Vegan Hot Dog.  Za pade ? No ok, vyzkouším. V tenhle moment mohl klidně celej festival skončit a odjížděl bych domů absolutně spokojenej, zaplněnej úžasným gastro zážitkem, tahle prasečinka se fakt Bystrýmu Králíkovi hodně povedla! Celkově mě letos příjemně překvapila nabídka jídel bez masa, při který ste ani nemuseli sahat tak hluboko do kapsy. O to víc sem se ale zděsil při pohledu na stánek jednoho z hlavních sponzorů letošního MS – Friall. Punkovej festival na kterým se zapaluje světlo pro svět, samý greenpeace a sea sepherd , a jeden z HLAVNÍCH SPONZORŮ má svůj stánek po střechu plnej barelů PALMOVÝHO OLEJE ?! WTF ? Hele, aby bylo jasno, celá ta hysterie kolem palmáče mě trochu minula, ale není tohle náhodou tak trošku zkurvený pokrytectví ? No nic, odcházím do kempu se před večerním programem trochu posilnit. To sem ještě ale netušil, že na týhle akci hrajou PUNK FLOID . Vysvětlí mi někdo, proč na festivalu kterej stojí 1500 vystupuje na hlavním podiu tohle ? :  Hádáme, že ne. Aby toho nebylo málo, další na scénu přichází THE FIALKY. Nutno podotknout, že jejich ´77 čengliš pózička se dá zvládnout mnohem líp než flojdi. Nevim jistě jestli to bylo tou záplavou agro punku nebo obrovským množstvím trávy v kombinaci s vedrem,ale začíná mi dost haprovat pumpa a set kámošů z NO CHANCE OF RECOVERY bohužel nestíhám. V 8 už se dávám dohromady a pospíchám do Monster Stage  na zcela zásádní jméno – Frank Carter a jeho Rattlesnakes. Co se dělo nemá smysl moc popisovat. Třičtvrtě hodiny absolutní destrukce po který odcházeli lidi s roztrhaným oblečením a hrůzou v očích. Nutno podotknout, že pan Carter je opravdu PAN s velkým P a ještě větším respektem vůči svejm fans a pořadatelům, jediný jeho mínus je absence jakýhokoliv merche, což se ovšem dá vytknout i spoustě dalším vystupujícím.  V osobním programu jsem měl další na řadě partičku cikánů z USA – Goddamn Gallows. Už jednou se mi podařilo je totálně prosrat takže sem zvolil taktiku jít čekat už na zvukovku. A to čekání se vyplatilo, směs balkánskýho hopsání a špinavýho punku fungovala na 110% a na publiku to bylo dost znát. Následující ASIAN DUB FOUNDATION nezklamali ani nepřekvapili, prostě fakt velká kapela dělá super show pro spoustu lidí, po mega hitu Fly Over usuzuju, že všechno potřebný už jsem slyšel a přesunuju svuj zrychlenej tep o dům dál.

Kdyby mi ve 14ti někdo řekl, že uvidím na živo Los Fastidios ,asi bych se posral, teď sem sice tak nadrženej nebyl, to se ale dost rychle změnilo ! 2500 holohlavejch týpků v polo tričkách s kšandama – a já. Nejvíc levicová věc kterou sem za svůj život viděl, Animal  Liberation a Antifa Hooligans zpívalo publikum místo kapely. A Oi! se křičelo ještě dlouho po koncertě, to já už byl kompletně zradikalizovanej na cestě do stanu, nechat si zdát něco o zákazu lacinýho „skáčka“. 

Pokračování příště…