LIVE: Dead Letters a The Oxx

O tomhle koncertě jsem se dozvěděl na poslední chvíli a už teď vám můžu říct, že jsem rozhodně nelitoval. Na začátku bych se rád  trošku rozvohnil nad jedním nešvarem. Poslední dobou si nám lidičky zvykli chodit na koncerty až na druhou nebo nejlépe na třetí kapelu. Kapela, co hraje první, si užije trochu vláčnější koncert a potom má pré, no nic……

Dead Letters si ovšem z takovejch věcí nedělali hlavu. Aby ne, když si odkroutíte pár poctivejch let, v teď už se dá říct stálici garažovýho rocku jako jsou Anyway, asi vás taková píčovinka nerozhodí. Kytara, šlapavý bicí, vokál jako by se nechumelilo, nezbytná harmonika, surovej pančík, blues, western a hlavně žádný sraní. Všichni se bavili, set utekl jako voda. Tuhle kapelu si vždycky rád poslechnu. Vstupné bylo zadarmo, takže ekonomické výmluvy padají. Kdo nebyl, přišel o energii a úsměv na tváři.

The Oxx jsem neznal, ale už při poslechu pár tracků na netu, jsem byl příjemně překvapen. Kamarádi do mě hučeli něco o českejch Fidlar (Fidlar samozřejmě znám, ale nemám je tak najetý, což pro mě jedině dobře). Koncert odpálili bez kompromisu, dosti se mi líbilo, že zpívala celá kapela. To už je dneska vzácné. Za necelou hodinku přehráli skoro celou desku ,,Hole in my shirt“ plus další věcičky.

Surf rock střídal garáž s náznaky až skoro do grunge. Dívkám vlhly oči při pohledu na precizního bubeníka. Vynikající a poměrně nová kapela. Došlo i na opilecké pořvávání ,,zahrajte Kabáty“ zezadu ze sálu, avšak prosba nebyla vyslyšena (škoda poenta by byla vyhrocenější). Po koncertě, lepe řečeno dnes, jsem si poslechl celou desku „Hole in my shirt“ v jednom zátahu a ani chvilku jsem se nenudil. Nebojí se popíku, dynamika výsostná, slovy nejmenované recenzentky JE TO PROSTĚ DOBRÝ.

PS1:Choďte na koncerty, i když nejsou zadarmo

PS2:Divadlo pod lampou připravilo něco jako kouzelné úterý zadarmo (Open stage). Kdyby bylo přeci jenom hluboko do kapsy, nečekejte žádnou hudlařinu. Namátkou zahrajou třeba Arcana 13(IT), Sour bitch, Acid row, Negative skener (US).

Adámo