Repetitor + Role – 6.11. Klub FAMU, Praha

Heartnoize Promotion uvádí:

Kde jiní již utírají kaluže potu, tam Repetitor teprve začínají! Jedna z nejvýraznějších srbských kapel se vrací do Prahy a přiveze s sebou nové album Gde Ćeš. Ana-Marija, Milena a Boris, reprezentanti takzvané nové srbské vlny svádí svůj zhudebněný boj se světem prostřednictvím energických post-punkových rytmů a ostrých kytarových melodií. V neděli 6. listopadu vystoupí v Klubu FAMU s pražskou garážovou partičkou Role.

REPETITOR  post-punk | dirty rock and roll | Moonlee Records | SRB

Repetitor rozhodně představují to nejlepší z bělehradské alternativní rockové scény. Mix heavy rock’n’rollu, noise rocku, post-punku a všeho mezi tím zabalený v silných riffech a nekompromisních vokálech. Přímočaré, ale rozmanité songy postupně budují rotující zvukovou stěnu a navazují na to nejlepší z jugoslávské punkové scény sedmdesátých a osmdesátých let, byť pozorný posluchač jistě zaregistruje i vlivy západních velikánů od Fugazi po Sonic Youth.

Nejenom, že se jejich dvě dosud vydané desky Sve što vidim je prvi put a Dobrodošli na okean umístily vysoko v mnohých žebříčcích (a nové album Gde Ćeš na tom jistě nebude jinak), svou proslavenou hyperenergickou show předvedli i na nejslavnějších festivalech, jako je Sziget, Exit Festival, Eurosonic, Pohoda nebo pražské United Islands. Možná je na to příliš brzy, ale bez přehánění můžeme říct, že se tato trojice stává jednou z ještě nenapsaných kapitol v rockových dějinách regionu. Jak píše známý anglický hudební publicista a muzikant John Robb: “Jsou momentálně asi nejlepší kytarovou kapelou na této planetě. Díky nim si opět oblíbíte rockovou hudbu. Nirvana 21. století.

repetitor.bandcamp.com
facebook.com/repetitorbgd

ROLE  garage pop | post-punk | CZ

Richard, Šimon a David jsou kapela Role. Ve stejném nástrojovém složení jako Repetitor skládají upřímnou hudbu někde na pomezí post-punku a garážového rocku, kterou doplňují jednoduše poetickými českými texty. Minulý rok slavili úspěch v soutěži Startér Rádia Wave, které je nadále aktivně podporuje. Debutové album je na spadnutí!

bandzone.cz/role
facebook.com/rolejakorole
Nevadí: youtube.com/watch?v=b1qROi6wc6k
live: youtube.com/watch?v=Sxmej3QXW2k

Klub FAMU, Smetanovo nábřeží 2, Praha 1
6. 11. 2016
20:00