LIVE: While She Sleeps přivedli vyprodaný Futurum k bodu varu

Podzimní evropský headline tour britský metalový party While She Sleeps zavítalo do Prahy v pátek 11.11. Sice se jednalo o poslední show turné ale díky tomu že druhej den začínalo turné s Bring Me The Horizon v Belgii, byl start koncertu ohlášenej už na 19:15 s plánovanym koncem kolem půl 10. Což ocenili zejména mimopražský fans.

V 19:15 na podium ve Futurum Music Baru vletěla melody-hardcore čtveřice Blood Youth z anglickýho Harrogate, která má dobře našlápnuto. Jejich nejnovější EP Closure se výborně poslouchá ale bohužel na živo už kapela tak atraktivní neni. Chybí jim energie a musim bohužel konstatovat že i frontman. Je možný že pytel nudy hozenej na podium po čas setu Blood Youth byl příčinou únavy která se na tour který nemaj přestávky dřív nebo později dostaví ale v tom případě mezi špičkama brázdící evropu a svět do budoucna neobstojí.

S několika minutovym zpožděním, který způsobily problémy s ticketingem se v sále zatemnilo a barák vod základů po strop začal patřit While She Sleeps který naopak energii plivou a stříkají desítky metrů kolem sebe. Klasickej otvírák Brainwashed zatopil pod kotlem kterej nepolevil celejch 70 minut. Žádný zbytečný řeči nebo zdržování mezi songama. Mosh, wall of death, stage diving, crowd surfing až k baru pro pivo a všechno co k pravý upocený show patří. Britové a jejich kapely jsou v tomhle ohledu mistři umění, jakoby byla hudba ve studiu tvořená tak aby se na ní dal dělat bordel. Co se vzduchu týče neni na místě se o něm bavit, žádnej tam totiž nebyl. Každej koncert While She Sleeps ať už se jedná o veklej prostor typu Incheba arény nebo klubu jako je Rock Café a Futurum, se nese v naprosto přátelskym a uvolněnym duchu ale nic pro slečinky. Občas někomu uletí zub, občas někomu vypadne rameno z těla ale pořád se všichni milujou a rádi si společně sáhnou na dno.
Celej pražskej setlist je následující: Brainwahed, This Is The Six, Death Toll, Our Courage Our Cancer, Tropihes of Violence, Civil Isolation, We Are Alive at Night, Our Legacy, New World Torture, Seven Hills, Crows a přídavek Four Walls.

52062

 

Autorem fotografií je ilonagerasymova.com via fakker.cz