LIVE: Pod Lampou je největší MC Gey

Sice s kratším zpožděním, ale přesto přinášíme report z koncertu MC Geye v plzeňské Podlampě. Večer postupně performovali krom něj ještě dvě zábavová uskupení, B. O. D. a Efco. Šlo rozhodně o zajímavý mix vystupujících, který se ale osvědčil a ukázal, že když jde někdo na rapovou šou, tak ne vždy je bigotní rapový fanatik. MC Gey je v poslední době značně skloňované jméno z české rapové scény, který svou teprve čtvrtou deskou plnou punchlines a neotřelého humoru naboural zase o trochu více (např. po Katovi a Jamesi Coleovi) představu o tom, jak má znít rap.

Po desáté se před pódiem nedalo skoro hnout, když MC Gey začal se s rapem v mezičasech jednotlivých songů vyplňovaným vtipy, u kterých se půlka z posluchačů smála a druhá nechápala. Za všechny snad jen ukázku: „Jaké je nejoblíbenější pití vozíčkářů? Cola!“.

Jako DJ přijel s Geyem producent jeho zatím posledního alba, Rap-life, Krudanze, aby společně přehráli prakticky celou tuhle desku. Navrch přidali pár starších věcí, které produkoval DJ Fatte jako např. Legrandu. Nemá smysl vypisovat jednotlivé songy, které zazněly, protože všechny zněly suprově (a ne, není to nekritický názor 12 letého autora recenze, který se do MC Geye platonicky zamiloval). Spíš za tím stojí perfektní flow, skutečnost, že si i MC Gey celý koncert bezmezně užívá a v neposlední řadě i to, že zvuk byl, narozdíl od jiných rapů v lampě dřív, suprový. Za to je třeba poděkovat nejenom interpretům, ale i zvukařovi. Takže díky.

Za tímto reportem bude následovat možná i rozhovor, ke kterému se s některými členy SM redakce uvolil MC Gey. Někteří nejmenovaní členové si však v dobrém duchu plzeňské zábavy poškodili mozek alkoholem natolik, že se chvílemi může zdát, že se snaží přiblížit k pomyslnému vrcholu žurnalistiky v proslulém rozhovoru „V životě jsem s větším kreténem rozhovor nedělal“ s the Drain (ke shlédnutí https://www.youtube.com/watch?v=_ac5819vZXw). V rozhovoru se můžete pravděpodobně těšit na tzv. reverse suprise interviwing, kdy interpret prohodí nečekanými otázkami role ptajícího a odpovídajícího (a ten nemá většinou ponětí); info o nové desce, která snad vyjde i o tom, kdo je Krudanze a proč bychom ho měli všichni obdivovat. 16112790_767300490101877_445273695498352799_o