LIVE: Scénu Rock Café ovládly stoupající hvězdy punkrocku – Counterfeit znovu v Praze!

Frontman skupiny je osmadvacetiletý multitalent Jamie Campbell Bower, jehož tvář můžete znát i z filmového plátna! V Counterfeit zaujímá hlavní roli jako zpěvák a kytarista. Jeho mladší bratr Sam Bower zvládá zadní vokály i druhou kytaru. Dalšími členy jsou kytarista Tristan Marmont, baskytarista Roland Johnson a bubeník Jimmy Craig.

Tahle londýnská parta se vám velmi rychle zaryje pod kůži. Za pouhé dva roky své existence dokázali nahrát několik singlů a odehrát nemálo skvělých koncertů. Jejich debutové album s průbojným názvem Together we are stronger vyšlo letos 17. března. Song As yet untitled měl dokonce premiéru na BBC Radio 1 a senzační videoklip k němu vyšel před pouhými dvěma dny. Po té co se jim v minulém roce úspěšně povedlo vyprodat Chapeau Rouge, letos svou strhující show rozvířili prostory Rock Café hned den po aprílu.

Více jak hodinu před začátkem se před klubem vytvořila dlouhá fronta nažhavených fanynek, které musely čekat celý dlouhý rok na návrat svých idolů. Atmosféře nabité energií položily základy skvěle zvolené supporty Decade a Tigress. A pak už nic nepřekáželo tomu, aby na stage vtrhli samotní Counterfeit. Stačilo prvních pár sekund a celý crowd už vířil do nezkrotného rytmu kytar. Pro někoho peklo na zemi, ale pro stoupence punkrocku opravdový ráj. Jamie znovu popustil uzdu svému divokému šarmu a ukázal, že se opravdu nebojí přímého kontaktu s fanoušky. Jako velké finále zazněly i pecky jako EnoughHold fire. Všichni odcházeli zpocení, udýchaní, ale s očima rozšířenýma štěstím a vzrušením. Velká část ve zbrusu nových Counterfeit trikách či mikinách. Na tenhle koncert nikdo jen tak nezapomene.

Kluci opět ukázali, že jsou opravdu budoucností nejen britského, ale i světového punkrocku a určitě o nich neslyšíme naposled! Pokud jste pražský koncert Counterfeit prošvihli, nevadí. Vrátí se totiž již toto léto na festival Aerodrome, kde budou stát po boku legend, jakými jsou například Linkin Park.

-Tereza Sobotová