THURSTON MOORE BAND – 4. – 6. 7. Rock for People

Když se před šesti lety rozpadlo manželství Thurstona Moora a Kim Gordon, zanikla také jedna z nejzásadnějších kapel žánru noise rock. Albem The Eternal skončilo fungování legendárních Sonic Youth. A co? Kapely z devadesátek se přece rozpadají s celkem vypočítanou pravidelností. Stačí počkat až se zastřelí nebo předávkuje zpěvák, což je u většiny nevyhnutelné. Myslim, že Kurt, Scott, Chriss, Layne a nesčetně dalších se mnou budou souhlasit. Jenomže Sonic Youth nebyla přece jen klasická 90’s grungeovka, ale mělo to v sobě něco víc.

U Kim Gordon toho od té doby hudebně nic moc neproběhlo, maximálně vydání knihy Girl in a Band. Naopak Thurston Moore zakládá a rozebírá kapely v jednom kuse. V roce 2012 založil super kapelu Chelsea Light Moving, aby ji mohl o rok později nechat rozpadnout. Následně se odstěhoval z New Yorku do Londýna kde poměrně rychle zformoval novou kapelu pod jménem Thurston Moore Band, kde mimo jiné hraje například Deb Googe (My Bloody Valentine).

To podstatné je, že k nám Thurston Moore a jeho Band přijede zahrát 4 – 6. 7. na festival Rock for People. Povinnost pro všechny kinder grungery, takže se na chvíli přestaňte modlit k fotce Kurta a dojděte si poslechnout někoho, kdo ještě žije.