ROZHOVOR: Chris Blood „Nikdy neřeš co lidi říkaj“


Jako jeden z kluků ze sídliště snil se svojí kapelou že vyprodaj místní klub. Do roka a do dne má na dveřích šatny nálepku support při evropskym turné s Avatar. Jeho kapela The Last Band u nás dostala prostor už několikrát ale na to hlavní mělo dojít až při osobním setkání. Jenže když k nám letos v létě dorazili Avatar bez supportu nezbylo mi nic jinýho než do Gothenburgu zavolat a zeptat se jak že se teda Chrisopher vlastně má.

Čau Chrisi, jak sis užil léto?
Léto bylo hektický. Pracovní i zábavný. Hráli sme festival a hodně sme byli zavřený ve studiu. Taky jsem stihnul dovolenou v New Yorku, Berlíně a v Palmě ve Španělsku. Takže to bylo moje léto.

Několik dní zpátky si prohlásil „done in studio“. Co bys řek o novym singlu a nahrávce?
Nadcházející singl se jmenuje „So What“. Je to moderní song ale pořád si uchovává náš jedinečnej styl hraní. Píseň je o tom jak o tobě lidi dokážou mluvit, nebo jak o tobě dokážou přemejšlet a tobě je to uplně jedno. O tom jak bejt silnej a jak hejtovat hatery.  Singl a videoklip vyjde 11.10. Myslim že se to bude velice líbit. Jinak album nahrajem až v lednu pokud pujde všechno podle plánu. Máme ještě spoustu práce. Dáváme do toho opravdu všechno, bude to tvrdá agresivní a kurva upřímná věc.

Jsi z Gothenburgu. Jaký jsou tamní podmínky pro kapely? Myslim tim, jak vypadá tamní scéna?
Scéna v Gothenbugu je a vždycky byla dost silná. Úroveň malejch kapel je hodně vysoká a jsou tu dobrý geny. Ale musíš opravdu makat na svojí hudbě, dřít z dlouhodobýho hledniska ikdyž je to občas celkem frustrující.

Živíš se hudbou nebo máš ještě jinou práci?
Všichni máme ještě normální práci. Ten systém je dneska krutej a musíš hodně investovat. V podstatě všechno vkládame do kapely. Takže musim mít ještě další práci abych zaplatil nájem.

Jak ses dostal k hudbě? Kolik ti bylo když si začal bejt aktivní muzikant?
Hudba byla součást mýho života vždycky. Začalo to nějakou kytarou a to mi mohlo bejt tak 8 nebo 9. Když mi bylo 10 začal sem hrát na bicí a to mi vydrželo pár let hehe. Pak jsem se vrátil ke kytaře ale teď se soustředim hlavně na vokály. Taky sem kdysi rapoval a hrál na gramce hehe.

Švédsko. Země zaslíbená velkym kapelám. Jaká muzika je pro tebe zásadní a jakou preferuješ dneska?
Těžká otázka. Já mam tendenci to hodně měnit podle nálady. Právě teď posloucham hodně hardcore a hip-hop. To jsou nejupřímější žánry. To z toho musim cejtit. Miluju rock and roll ale nemůžu poslouchat kapely který říkaj uplný hovno jako „Love baby let’s rock“ nebo tak. Dřív než sem poslouchal Led Zeppelin nebo Beatles jsem měl číslo jedna Rage Against The Machine. To byli pro mě bohové ve svý době.

Řekni mi jaký máš ještě oblíbený kapely.
Jak sem už zmínil tak Rage Against The Machine. Ale právě teď hodně posloucham Asap Rocky, Schoolboy Q, The Haunted, Every Time I Die, Comeback Kid, Yelawolf a hodně mam rád rebelskou country. Čekni Hank Williams 3 a budeš hned vedět co tim myslim. To je úžasná věc.

No jak tak koukam máme hodně podobnej vkus to je skvělý. Hele seš velkej milovník módy. Kde bereš inspiraci?
To je hodně podle toho jak se cejtim. To je vlastně ten nejčistší způsob jak se vyjádřit. V tom je punk skvělej. Myslim že základ je mít krásný boty a těsný džíny. Vždycky sem miloval krásný boty. Nikdy se neboj mixovat styly a nikdy neřeš co lidi říkaj. Když si vezmeš černou koženou bundu, černý kalhoty a triko vezmi si k tomu stříbrný boty a ty krásně vyniknou. Mixuj to!

Tvoje výrazný tetování nejdou přehlídnout. Kdy si šel pod jehlu prvně?
To mi bylo 18 a od tý doby sem tam furt. Muj sen je bejt od krku dolů komplet celej sjetej hehe.

Už pár let tě sleduju na instagramu. Co pro tebe znamenají sociální sítě?
Myslim že sociální média jsou lék i jed. Lidi vidí dokonalý obrázky ze života jinejch a srovnávají se s nima. A to neni dobrý. Hlavně když vidíš něčí fotky co jsou falešný a jenom na oko. Měli by se tim inspirovat ne si to brát za cíl. Takže lži lidi lámou a uvádí do depresí. A to dobrá stránka je že můžeš vidět celej svět jako na dlani. Místa kam by ses neměl šanci třeba nikdy dostat. Zameřte se lidi na vlastní štěstí a nenechte aby vás rozbily lži který obíhaj svět. Všichni jsme krásný v každym z nás je něco úžasnýho. Nesrovnávejte se s nikym jenom podle obrázků. Všichni jsme jenom lidi. (followni Chrise na instagramu @coffeblood)

Nemoh sem si nevšimnout že sis udělal vlastní víno. Jak tě něco takovýho napadlo?
Hehe moje víno je jeden z mejch 100 projektů. Pořád musim něco dělat takže sem si jednoho dne řek „kurva já si udělam víno“ a bylo celkem dobrý.

Jak si ho pojmenoval?
Možná by čtenáři mohli mít dobrej nápad jak by se mohlo jmenovat  to další.

Hele jaký máš nejbližší plány?
V říjnu a v listopadu jedeme na turné s Hardcore Superstar a Fozzy a až nahrajem album tak z jara pojedem zase. Rád bych udělal další víno a taky bych rád sehnal někoho kdo by mě naučil španělsky hehe. A taky spánek. Kámo fakt potřebuju spát.

Je něco co bys chtěl vzkázat našim čtenářum?
V Česku jsme nikdy nehráli a nemůžu se kurva dočkat až budem. Já byl v Praze dvakrát a miluju jí. Takže pokud se vám líbí naše hudba pouštějte jí nahlas ať to slyší sousedi a řekněte o nás i ve vašich barech a klubech že parta bláznů čeká na telefonát. Udělam si to za osobní cíl zahrát příští rok ve vaší krásný zemi. Pokud má někdo nějaký tipy napište mi na instagramu budete mluvit přímo semnou.

Díky za tvuj čas Chrisi.
Já díky za rozhovor. Měj se dobře a dej mi vědět kdybys potřeboval pomoct udělat víno.

instagram ::: facebook ::: spotify ::: youtube :::