LIVE: Unsane ve Futuru

Kouřící hloučky před klubem Futurum slibovaly plný sál, podzim si pomalu podával ruku se zimou, prostě ideální večer na koncert legendárních Unsane. Vše odstartovali Noartist, hudebně velmi podobní Unsane s trochou příchuti Chealsea light moving a špetičkou Helmet za nehtíček temnoty. Jejich set proběhl vcelku rychle, i přes nějaké technické potíže basáka. Tahle kapela rozhodně stojí za poslech. Celej ten nářez je doplněnej poměrně jednoduchýma a údernýma českýma textama. Kiss me Kojak (další předkapela), o těch ani nevím, co mám napsat. Napadají mě slova jako originalní, pařba, prďácký atdJ. Dvě basy, bubeníček + trubka a klávesky na střídačku, riffy sypačky. Něco pro fanoušky Heroine sheiks.

Nezbytné doplnění piv a nakouření se a hurá na hvězdu večera. Unsane to odpálili hned na začátku. Jak říká jeden můj dobrý kamarád – „chirurgicky přesný riffy“. Bubeník bubnuje jako by se nic nedělo, vše dotváří grimasa, za kterou by se nemusela stydět kde jaká hyena. Basák Dave si vše užívá, bezchybně sází jednu petardu za druhou. Chris Spencer během pár písní propotí tričko, následně i kšiltovku, ze které mu v pravidelných intervalech cáká pot na efekty. Dočkáme se většiny songů z nového Sterilize, namátkou Abortion, Lung, z dalších alb Against the grain, Last man standing, (Visqueen) No change, Rat (Wreck). Z neslavnějšího Scarttered, Smothered & Covered zahráli Get of my back, lahůdkovou Out, která by postavila na nohy i vozíčkáře, nezbytnou Scrape. Po pauze ze slušnosti ještě přídavek v podobě klasický kovbojky Alleged, plus  ještě jedna věc, ale tu si teď nějak nemůžu vybavit. Kapela zborcena potem odchází, plán splnila na 200 procent, komunističtí pohlaváři by jistě měli radostJ.

Většinou poslouchám, co si tak lidi vykládají po koncertě, pro a proti, zasvěcený kecičky o zvuku atd. Tentokrát jsem neslyšel teda vůbec nic. Z kromaňonce se stal neandrtálec během hoďky a půl, spokojeně nažranej z krutě naporcovanýho mamuta, neschopen slov, omezen na posunky. Jednoznačně nejvíc koncert pomalu končícího roku. Už jsem Unsane viděl předtím a bylo to super, ale tohle byla prostě bomba. Poctivý kapely holt nestárnou. Ještě teď mně zvoní v uších a řeknu vám, je to docela příjemný.

 

Ad.ámo