LIVE: Arrogant Twins, Psychocandy a The Oxx v Divadle pod Lampou

Trochu opožděně přinášíme report z koncertu v Divadle pod Lampou.
Arrogant twins, Psychocandy, The Oxx, takže večer sliboval spoustu kytar a vibrující energie, bohužel byl taky poznamenanej nízkou návštěvností. The Oxx a Psychocandy spolu vydali split singl, ke kterýmu jeli tour po naší malý republice a taky po tý druhý, ještě menší. Arrogant twins po důkladný zvukovce odpálili večer s naprostou jistotou, jak se na borce jejich formátu sluší. Dnes už poměrně známý duo hraje garážovej rokec, né nepodobnej původním Anyway (odkud je zpěvák a kytarista). Sound je zahuštěnej hradbou beden, vše je ale konkrétní a hravý, ohlodaný na kost. Jedna pecka střídá druhou, všichni si vesele podupávají. Nechybějí ani fešácký gentlemanský obleky.

Jako druzí nastupují Psychocandy, které už jsem měl možnost několikrát slyšet i vidět, a abych řekl pravdu, moc se mi dříve nepozdávali. Přičítal jsem to asi velký inspiraci v podobě jejich oblíbených The Cure, což je trochu vysoko nasazená laťka….no nic
Každopádně jejich vystoupení mě příjemně překvapilo a donutilo změnit názor. The Cure tam byli pořád, ale už né tak násilně, vystoupení bylo zastřený a krásně obyčejný, v nejlepších pasážích připomínající kapely typu Pond nebo Love Battery. Každopádně doporučuji.

Poslední kapelou večera byli The Oxx, který znám asi nejvíc. Garáž, surf plus lehounce grunge v koktejlu tak akorát, zahráno s naprostým přehledem. Navíc se klucí neberou nijak vážně, což je vždycky sympatický. Výrazný a jednoduchý písničky podpořený více vokály, v jednu chvíli mě napadl příměr jako kdyby Foo fighters jezdili víc na skejtu. Což můžete brát vážně nebo taky nemusíte.

Koncert třech super kapel, na který jestli budete mít možnost, zajděte poblíž svýho města. Rozhodně vám to vrátí poctivou šou. Choďte na koncerty, pít se dá i tam.

 

Adámo