Festival Aerodrome přiveze Underoath a The Kills

Nedávno byl vypuštěn další announcement, kde Aerodrome ohlásil druhou várku kapel, mezi nimiž se objevili whatever-coreový Underoath a garážový duo The Kills. Tenhle festival toho samozřejmě přiveze mnohem víc, ale kapely, který mě nezajímají prostě vypouštim.

První jmenovaná kapela pochází z Floridy a bude to jejich druhej koncert tady v ČR. Naposledy to bylo před osmi lety v Lucerně, kde jsem je ještě jako malej fakan vyhlížel z první řady. Od tý doby se stihli rozpadnout a zase se dát dohromady, to všechno v poměrně krátkým čase. Když už se teda pustíme do nějaký škatulky, tak myslim, že můžeme Underoath označit jako jedny z průkopníků post-hardcore.

Myslim, že The Kills neni třeba dlouze představovat. Garážový duo, který se skládá s kytaristy Jamieho Hince a legendární Alison Mosshart, kterou můžete znát třeba ještě z kapely The Dead Weather, kde působí s Jackem Whitem. Často jsou přirovnáváni k White Stripes, asi jako úplně každá duo kapela, která hraje ve složení chlap a ženská.

Jako další vystoupí například Nine Inch Nails, Limp Bizkit a bla bla bla víc mě nezajímá.

Festival Aerodrome proběhne 28.6. – 30.6. na letišti v Panenském Týnci a první vstupenky jsou již v předprodeji. Více informací najdete na jejich webových stránkách https://www.aerodrome.cz/.