LIVE: Totorro, .Mbtf. v Andělu

„Čau, pozveš prosím kámoše ?“ Totorro ? Tak dobře Honzo…

Začátek 20:30, přicházím klasicky pozdě, tudíž Červen nestíhám, sory. Stejně bude až za dva měsíce. I když včera to v klubu vypadalo už na poslední předprázdinovej den, alespoň co se týče teploty a počtu idiotů. Ale k tomu se ještě vrátím. Stíhám akorát zvukovku .mbtf. alias madebythefire celým jménem alias ta kapela z Ledec (Ledců?) která hraje už strašně dlouho a hrozně často v Plzni. A jak borci hrajou už fakt dost dlouho tak se jim prostě nedá nic moc vytknout. Všechno přesný jak hodinky, zvuk jak se patří na Anděl výbornej. Jojo, pokud na koncertě rádi počítáte a nemáte rádi zbytečný kecy tak je tohle přesne to vončo. Navíc kapela ví, že v nejlepším se má přestat, a tak po solidní čtyřicetiminutovce odchází publikum jako jeden muž pro trochu vzduchu.

Lidí je v klubu fakt hodně. A coby nebylo, od dob posledního koncertu Totorro v Kapse uběhlo už 6 let, vydali dvě naprosto fenomenální desky, hráli po celým světě pro tisícový davy, a dokázali se vypracovat mezi špičku instrumentálního rocku. Od prvního hrábnutí do strun je jasný, že tohle bude fakt mejdan. Frantíci valí jeden hit za druhým – jo správně, nepamatuju si názvy písniček, zvlášť u kapel který moc nezpívají – a atmosféra je na mě sem tam až moc veselá. Po druhým songu se těsně před podiem spouští neskutečný pogo což je úplně poslední věc kterou bych v ten den na tomhle koncertě čekal. Teď trochu odbočim, nezlobte se na mě, ale tohle prostě zmínit musím. Tahle akce z nějakýho nepochopitelnýho důvodu, přilákala v obřím množství sortu lidí kterým říkám obecně idioti. Ne kámo, to, že sis dal dvě piva neznamená, že třetí musíš vylejt přední řade na hlavu a kapele do efektů. Ne, pokud máš obří batoh narvanej sračkama, neni dobrej nápad cpát se prostředkem publika až úplně dopředu a tam stát celej koncert. Ne, nikdo ti nepoděkuje pokud s nim mrdneš o zeď. Achjo. Jednou ten manuál jak se chovat na koncertě fakt vydám.

I přes pár faulů byla atmoška v klubu prostě neskutečná, trochu mi to připomínalo rok a půl starej zážitek ze Sport. Setlist se nesl logicky především v duchu nejnovější desky Come to Mexico, sem tam doplněnej starší peckou z Home Alone. V podstatě by mi nezbylo, než hodnotit nejlepší známkou. KDYBY BASÁK NEPROSIL LIDI, ABY UDĚLALI MAŠINKU. Tak to teda ne, 8/10 je ještě dobrý. Lidi se naštěstí moc nechytaj, pogo vede. Dobře, 9/10. JENŽE ON TO ZKOUŠÍ ZNOVA. 8.5/10, musím bejt přísnej. Show s nejlepším zvukem kterej sem v Plzni zažil končí zhruba po čtyřiceti minutách. A mohla bejt mnohem delší. Přídavek se nekoná, tak snad zas někdy.

Yaaaaaago