LIVE: Kalle & Lavra v DPL

Do Lampy dorážím akorát, abych stihnul začátek pro mě do včera naprosto neznámýho jména – LAVRA. Dvojice ve který jednu polovinu tvoří basák z projektu Tomáš Palucha začíná pěkně zlehka a tak jdu na bar pro brambůrky. Nevim jestli na mě hůř čumí barman kterýmu musim svuj požadavek dvakrát opakovat nebo lidi dole v sále, který se mnou evidentně mojí vášeň pro křupavý slaný sračky nesdílí. Váš problém, stejně u toho koncertu kecáte. Naštěstí se tempo pomalu zvedá, z ambientní směsice noisu všeho druhu se stává slušná diskotéka, snad i mistr zvuku trochu povolil otěže hlasitosti a tak se můžu v klidu navečeřet. Zatímco na začátku nás bylo v Lampě sotva 10, druhou půlku setu už sleduje poměrně solidní obecenstvo. Potlesku se Laura a její tygr dočkají jen párkrát, za což si ale můžou sami dlouhýma songama. Jejich názvy neznám, nevadí mi to, tleskám taky.

Teda, tady je fakt docela dost lidí“ dochází mi, když vycházim na kouřovou pauzičku před klub. Nepamatuju si, kdy naposled sem musel na koncertě v Plzni nějakou známou tvář vyloženě hledat. Tim líp, Kalle jsou fakt lákadlo i pro širší publikum a tak se žádná blamáž nekoná.

Táborský duo na stage leze tak nenápadně, že možná nikomu nedošlo, že jde o začátek koncertu. „No snad nebudou ty lidi celou dobu kouřit„. Nebudou. Během prvního songu se sál plní. Tahle kapela má prostě neskutečnej projev. Mezi skladbama skoro nemluví, skromnost a pozitivní energie z nich přímo sálá. A nikdy bych nevěřil, co s klubem dokáže jedna kytara, hlas a pár krabiček. Publikum fakt skoro bouří. Jediná kaňka na týhle parádní symbióze, je solo vystoupení několika buráků vepředu, kterým zřejmě nepřijde blbý se snažit přeřvat svým hovorem kapelu. Celej set je logicky postavenej na druhý desce Saffron Hills, vlastně si ani nedokážu vybavit nějakej starší kousek. Zlatým středobodem veškerýho očekávání dorazivších je singl Felid, kterej na živo možná ztrácí procento svýho kouzla.

Konec. Z transu mě dostává několika minutovej potlesk. Nikam se nejde. Povinnej přídavek a pak k merchi. Skoro všechno vyprodáno, o něčem to svědčí. 

Další příležitost vidět Kalle na západě bude 7.7. v Tachově na Slap Festu.