Zrůdnost jménem Propadák

Poslední dobou jsem začal od svých kámošů a spřátelených kapel slýchat o festivalu Propadák. „Jedeš na Propadák? Hele, byl jsem na Propadáku. Kámo, hrajeme na Propadáku.“ Nic konkrétního, ani žádné hodnocení, jen takové útržky. Rozhodl jsem se, že udělám menší průzkum, abych se něco o tomto podivném festivalu dozvěděl. Výsledek mě dostal do kolen a upřímně znechutil natolik, že jsem o tom musel sepsat článek.

Jak již název napovídá, pořadatelé se snaží trapně upoutat pozornost tím, že si hrají na naprosté loosery a nuly. Většina popisků a textů je také ukradena ze Světa neúspěšných nebo Demotivace a podobných stránek, které cílí své články na jedince s nižším sebevědomím. V tomto případě se jedná o naprosto neúčinný trolling, který by prokoukl i člověk bez špetky sarkasmu. Jak se říká – Špatná reklama, taky reklama. Ale špatně špatná reklama? Vezmeme-li v potaz i lokaci, na které se festival koná, což je Jičín, o kterém nikdo nikdy neslyšel od doby, co se Rumcajs odstěhoval za lumbersexuálama do Berlína, tak to je zkrátka ubohé.

Dobře. To že ze sebe pořadatelé dělají dobrovolně trapáky, podřezávají si větev a vlastně jim to asi vůbec nedochází, je jedna věc, ale tím to nekončí. Organizátoři se pustili i do vystupujících kapel.

Například o kapele Core Belief napsali toto:
„Jednou jsme čirou náhodou zavítali na koncert rakovnické dívčí kapely Core Belief. Holky hrály opravdu špatně. Jako holky pěkný, to jo (třeba si někdo z pořadatelů konečně zašuká pozn. autora), ale hudba utahaná, nudná, žádné refrény, k táboráku taky na hovno…Proč to vůbec dělají?!“

Nechutný trolling, který nemá obdoby. Od toho se také budou určitě odvíjet i honoráře pro účinkující. Počítám, že když bude mít kapela štěstí, tak dostane jeden pivní lístek a poukaz na syrovou klobásu. V tom horším případě zdvižený prostředníček a komentář typu „Sorry jako, ale my jsme jen chudý studenti, tak neotravuj, kreténe.“ Tohle vám nejspíš bude říkat jeden z organizátorů, který bude v tu dobu už sjetej levným emkem a v ruce bude držet flašku Jacka, což bylo pravděpodobně placeno právě z vašeho cesťáku. Tyto výdaje jdou samozřejmě z neexistujícího rozpočtu, jelikož žádný sponzor při smyslech by tuto akci nepodporoval.

Věřte nebo ne, ale Propadák má i aftermovie z minulého ročníku. Podrobil jsem toto video průzkumu a nechal ho prostudovat mým spolužákům na filmové škole v Písku. Bylo mi potvrzeno, že 88% záběrů je ukradených z jiných festivalů a zbylých 12% je buď greenscreen nebo technika multiplikace, což je digitální rozmnožování davů, které se používá například v historických filmech na kopírování bojovníků v armádách. Zkrátka hnusná manipulace. Hudba ve videu je od kapely The OXX a bylo mi potvrzeno, že tato kapela, nikdy nesouhlasila s použitím jejich skladby pro propagační účely tohoto festivalu.

Vstupné na Propadák je zdarma a heslo festivalu je „Nikdo vám nediktuje, kam máte chodit. Přijdete, protože je to zadarmo.“ Takže nejen kapely, ale už i potencionální návštěvníci jsou terčem tohoto nechutného trollingu. Drzost nejvyššího kalibru.

Dostáváme se konečně k něčemu konkrétnímu. Na festival se dostala kapela ACID ROW. Téměř okamžitě po potvrzení jejich účinkování mi psal zpěvák Alex, že se se mnou musí sejít. Sešel jsem s ním v jedné z luxusnějších Pražských restaurací, kde obvykle řešíme záležitosti týkající se hudebního byznysu. Tam se Alex naprosto nervově zhroutil. Ukazoval mi Facebookovou konverzaci, kde jsem se dočetl, jak nechutně s jejich kapelou jednají a neberou si vůbec žádné servítky. Jelikož Slush tuto kapelu mediálně zastupuje, tak jsem to nemohl nechat jen tak. Kluci jsou mými dobrými kamarády a také to vrhá špatné světlo na kapelu a náš milovaný Slush Magazine.

Rozhodl jsem se, že do této operace zapojím i svou kapelu DILDO BOYZ. Psal jsem na Propadák, že bychom si tam moc rádi zahráli. Odpověď přišla následující:
Tímto bych Vás chtěl vyzvat, ať rozhodně tento festival nepodporujete a necháte to na nás. Kapela DILDO BOYZ se v podstatě živí veřejným zesměšňováním, a proto je tam vysíláme jako špehy. Vystoupí na pódiu, které nese název „Stage na hovno,“ což už mi po předchozích zvěrstvech, které jsem viděl, přijde opravdu zanedbatelné. Po festivalu, který se koná 9. června v Jičínské rokli, podáme vyčerpávající info o nechutném a perverzním zacházení s vystupujícími.

Oficiální událost, kam můžete házet nenávistné komenty: https://www.facebook.com/events/154559915222794/