Co že nás to tak zajímá na tom AERODROME?

Někdo se asi chtěl vyrovnat Rock am Ring, Rock im Park a podobným největším fesťákům v Evropě, tak se zrodil na český poměry megalomanskej AERODROME. Osobně musim říct, že na velký jména moc neslyšim, ale když byl oznámenej Trent Reznor s Nine Inch Nails, tak bylo rozhodnuto. Jedem! Tady je výběr toho nejlepšího.

NINE INCH NAILS

Trent Reznor a Atticus Ross přijedou se svou industriální show opět k nám. Naposledy to bylo v roce 2014, což jsem samozřejmě přošvihl. Nine Inch Nails přivezou svoje zbrusu nový album Bad Witch, který vyšlo teprve před pár dny a navazuje na předchozí dvě EP Not the Actual Events a Add Violence. Osobně očekávam velkolepou performance s ještě velkolepější projekcí a ještě velkolepějšíma světlama. A samozřejmě i starší pecky hlavně z With Teeth a The Fragile.

BODY COUNT

Legendární devadesátkový HCčko, v jehož popředí naprosto nekompromisním způsobem káže sám velkej Ice-T. Našláplej hardcore s drsnýma textama o utlačování černejch v Americe. Každej úder na snare jakoby reflektoval výstřel z pistole. Tyhle týpky rozhodně nechceš nasrat. Za mě možná i větší tahák než NIN. „If somebody were to kill me, shoot me right now,  My last words wouldn’t be peace It would be get those motherfuckers“

UNDEROATH

Kapela, která pomohla definovat základy post-hardcoru a bubeník k tomu ani nepotřeboval dvojšlapku. Hrál si Flatout 2? Tak to sis musel tuhle kapelu taky zamilovat. Dneska je to pro mně už spíš jen otázka nostalgie, ale i z nostalgie se chodí na koncerty. V jejich historii najdeme rozpad, reunion, ale třeba i drogový závislosti a pár drobných úletů. Celkem zajímavý na kapelu, kde o sobě všichni tvrdí, že jsou křesťani jak poleno. Underoath přivezou svoje zbrusu nový album Erease Me, kde hodně koketujou s elektronikou. Texty hnuj, ale hudba námrd.

THE KILLS

Kdo nikdy nepovažoval Alison Mosshart za svojí platonickou lásku, je telpej. Bluesy kytara podmalovaná sem tam nějakou tou elektronikou, která tomu dodává super indiečkovej nádech. Plus skvělej bad girl zpěv Alison. No, myslim, že budu v nebi. Nic víc, nic míň.

Toť naše tipy. Když jsem se podíval na obsazení českých interpretů, tak jsem se šel témeř okamžitě poblejt. Jakub Děkan, Mirai, Ektor, Sebastian? Hlubší už ta žumpa nebyla nebo co? Každopádně sledujte náš Instashit a Instasorries, kde budem postovat všechny naše vejšplechty a rakoviny.