Co nás zajímá na Mighty Sounds?

Blíží se další fesťák. Další možnost se totálně sundat. Další možnost se totálně znemožnit. A to přesně taky uděláme, ale nejdřív, co nás zajímá z muziky.

Bronx (neděle / 22:15 – 23:00 / Monster stage)
Tahle kapela z Los Angels je dnes už kult. Přímočarej hardcore s nádechem melodií. Sakum prásk 16 let tvoření, koncertování a nahrávání, 5 eponymních alb. Navíc existují dvě alba El Mariachi verze jejich písní. Někdo má umplug verze, Bronx El Mariachi.

A Wilhelm Scream (neděle / 20:50 – 21:35 / Monster stage)
Legenda žánru progresivní melo hc. I když u nás, né tak známá. Na scéně je takřka 20 let a svým inovativním přístupem a charakteristickým zvukem ovlivňuje následující generace kapel. Zkuste se kluků z Darko, Mute či z Forus, která kapela stála u zrodu těch jejich. Partička z Massachusetts vydala od roku 1999, celkem šest řadovek a dvě EP. Poslední deska vyšla v roce 2013 s názvem Partycrasher.

Cancer Bats (neděle / 18:00 – 18:45 / Monster stage)
Stejně jako Bronx, kult. Kluci jsou z Toronta a v kontrastu se zmíněnou spřízněnou kapelou, hrajou ten hardcore o špetku víc do plnejch, s větší příchutí metalu a kraválu. tahle partička je známa svejma na dřeň vyhrocenejma živákama a celkem otevřeným a jasným názorem i v celkem kontroverzních tématech. Prostě na rovinu. Kapela má hraje takřka 15 v podstatě ve stejný sestavě a má na spocených tričkách už pět řadovek a tenhle skvělej cover.

Traits (neděle / 15:45 – 16:25 / Lucky Hazzard stage)
Relativně nová kapela z Leeds. Melo hácé punk, pěkně na rovno, připomínající evropské legendy žánru F.O.D, hitovou melodičností Rise Against a vokálem Fat Mikea. Pánové vydali nedávno novou desku Iluminate, takže se těšte na pořádný trdlovačky pod pódiem.

LVMEN (pátek / 0:30 – 1:30 / Monster stage)
No nevim co chcete slyšet víc, než že LVMEN hrajou na Mighty Sounds 2018. Tuzemská matka všech odnoží hc, na scéně přes dvacet let. První desky takřka nesehnatelný. Ojedinělá show a hudba.