LIVE: Pár slov ze SLUSH FESTU

Z mého pohledu:

Komu se to nechce číst celé, tak to na začátek rovnou shrnu – bylo to fajn, sorry za posunování časů, doufám, že se to všem líbilo (mě jo). Díky, že jste přišli, přijďte zas, Adámo je génius zábavy, nejvíc se mě osobně líbili FVTVRE, ale byl jsem se svou negativní náturou překvapen, že i ostatní věci byly super.

 

Tak a teď obšírněji.

Za mě se Sluh Fest povedl (prosím potlesk za nezaujatý pohled). Je pravda, že celý večer byl lemovaný drobnými lapsy, ale výsledek, doufám, byl i přes to zajímavý pro všechny, kdo se zúčastnili. Je to jako nechat Adáma křtít desku – je to naplánované, super, ale nikdy nevíš, co se pokazí (ale jsi si jistý, že se to stane).

Po hudební stránce a stran show mě bavili nejvíc FVTVRE se svojí šílenou punkovou prezentací šílenství. Z desky je to čajíček s modafenem, naživo je to ritalin s litrem vodky přímo před večerkou. Mrzí mě jen, že vlivem ladění zvuku na zvukovkách došlo k posunutí času jejich hraní a hodně lidí tak odešlo. Za to pardon, popel na hlavu a tak. Příště to, věřím, podchytíme lépe.

Jinak se mi líbilo, že Dildo Boyz za svou hudbu dokonce i krváceli, že Genuine Jacks zahráli ve dvou cool garážovou kytarovku, že ten zpěvák z Lezok vypadal jako had a neskutečně dokázal vraždit zpěvem mikrofon, že Lusky všemi svými decibely opanovali svět lopaťáckých riffů (a měli výborný merch), že Sýček udělali svou hudbou podle mě super atmosféru a že NBDY udělal noise, co všechny vytrhl z jakékoliv reality.

Každému se líbí jiný styl, ale v průběhu večera jsem slyšel pochvalné mručení od různých lidí na každou z kapel, takže byl účel festu splněn – každý si našel to své.

Po stránce side show vyhrál ovšem jednoznačně Adámo, který z křtu desky Lusky udělal kategorii „Nejhorší křest roku“, v níž přebral nejen všechna ocenění, aby vše zalil Braníkem a sloganem, za který by si jakýkoliv kreativec šel sednou, protože slogan to byl až moc dobrý („pokřtíme tadytu fekálnost, tím lahodným mokem, skutečným pivem“). Zkrátka When you křtíš album kámošům, but you think that přebíráš cenu pro Chlapáka roku sponzorovanou pivovarem Brankář instead.

Mrzutý byl výpadek Vole a Bahratal, což se ale občas prostě stává. Doufám, že jsou na tom lépe.

Za organizátory festu bych chtěl poděkovat všem, kdo přišli, zaplatili, pomohli, příp. nikoho nevyprudili. Díky. Srdíčkuju. Přijďte zas. Followujte Slush magazín i records a hlavně všechny kapely na sociálních sítích a choďte na koncerty (když budete chtít).