LIVE: Z koncertu EXUDE, B O O S T a FLOWER FOR WHORES

Uplynulý víkend po sobě zanechal v mnoha lidech zážitky ze Sunn, Puce Mary, Black Heart Rebellion a ██████. Proto bylo trochu otázkou, zda a kolik lidí se objeví na hardcorovém večeru Exude, Boost a FFW v neděli na Strahově v 007. A nakonec to bylo celkem příjemné překvapení. Lidí dorazilo na neděli celkem dost.

Vzhledem k tomu, že mě baví minimum hardcoru, tak vynechám, jak moc mi to připomínalo kapely z devadesátých let. Nepřipomínalo mi je to vůbec, ale bylo to super.

Začínající Exude představili to, na co sedí dle mého nejlépe pojmenování Slavic hardcore – zkrátka živelné bicí a basa, kytarové riffíčky jako pila a anglicky zpívané songy. Vše se středoevropským akcentem a českými komentář mezi songy.

Boost navázali velmi podobným setem. Trochu jsem si říkal, zda to nebude po několika minulých zkušenostech guitar-driven hardcore, v kterém zanikne všechno ostatní, ale nestalo se. Odsýpalo to a bylo to prostě dobé. Co víc k tomu dodat?

FFW byli z celého večera nejtvrdší a nejvíc interaktivní, co se týče běhání do publika a řvaní lidem do obličeje. Hráli všechny songy napříč svou existencí, ale nejlepší byl ten z doposud nevydaného alba v češtině s názvem Torza.

Večer s opakovaně deklarovanou láskou k lidem byl fakt příjemný. Poslední, ale vlastně jedna z nejpodstatnějších věcí, co stojí za zmínku, je super zvuk. Na relativně malý prostor 007 a to, že šlo o hardcore, bylo vlastně všechno (krom zpěvu, ale tak to je kolorit), slyšet tak akorát.