Co chystají festivaly na léto 2019? 2. díl

Zima je definitivně fuč, jaro tradičně přeskakujeme dlouhým skokem přímo do léta. Nebo tak to alespoň vidí předpověď počasí. Alergici trpí, školáci a hudební fanatici se těší. Blíží se jednak doba oddechu od školy a především – festivalová sezóna. V lednovým článku jsme si nastínili co asi tak můžeme od největších hráčů na českým písečku očekávat, od tý doby se některý lineupy už víceméně uzavřely, jiný zase teprve začaly nabírat na síle. Tak se na to pojďme společně kouknout.

Rock for People (4-6/7, Hradec Králové)

Tady se nám to rozjelo hodně slušně ! Kromě nálože v podobě Turnstile nebo Tommyho Cashe, nám už pořadatelé rozdělili všechno pěkně podle jednotlivých dní. Hned první den se předvedou BMTH, jakožto největší tahák festivalu, a taky už zmiňovaný TurnstileGouge Away, Idles nebo Kodaline. Páteční mejdan obstarají Rudimental, Tommy Cash a Hopes, závěrečnou sobotní depresí nás provedou The Subways, Pale Waves či Franz Ferdinand

Nešetřilo se ale ani na český scéně. Akustický sety předvedou třeba Donnie Darko a Glad for Today, v plný polní se ukážou Skywalker, Acute Dose nebo atmosferický Himalayan Dalai Lama.

Vstupenky na celý festival v aktuální edici seženete za 2190 kč, pro časově indisponovaný nebo vybíravý jedince jsou už v prodeji i vstupenky na jednotlivý dny. Ty koupíte za 1290 kč a jako tradičně je jejich počet silně omezen.

Mighty Sounds (12-14/7, Tábor)

I tady to letos vypadá na silnej ročník. K posledně zmíněným Dubioza Kolektiv nebo Moscow Death Brigade přibyla celkem slušná várka tvrdejch kapel. Těm s korunou na hlavě čestně a spravedlivě vévodí H2O který přijedou na společný tour s Battery, víc než doplňujou je Clowns, Turbonegro a český mlaďoši My Hard Lesson.

V případě táborskýho festivalu se jednodenní vstupenky tradičně nevedou a na rozdělení kapel si ještě budeme muset počkat, aktuální sérii celofestivalových vstupenek seženete za 1700 kč.

Brutal Assault (7-10/8, pevnost Josefov)

Nu, vybrat jen pár nováčků v sestavě severo moravských metalových slavností je celkem nemožný. Klasicky je toho totiž strašně moc. Podstatný je asi zmínit metalcorový matadory z Austrálie Parkway Drive a post-rockový Caspian, který na scéně taky nejsou zrovna krátce. Lineup se rozrůstá stále a mocně, takže se to vyplatí sledovat. A pozor ! Pokud plánujete do Josefovský pevnosti v létě vyrazit a ještě nemáte lístek, jen do konce dubna ho můžete pořídit za 2250 kč.

Colours of Ostrava (17-20/7, Ostrava)

The Cure.

Jojo, pořád tam jsou. A vystoupí poslední den, v sobotu 20. července. I Ostravská megalománie už do světa poslala denní harmonogram. Ve středu uvidíme Florence a mašiny, Mou, ve čtvrtek Toma Walkera a Kryštofa Krajča, v pátek se ukáže John Butler Trio a Emily Dust, a sobotní léčbě dopomůžou ještě ZAZ, Xavier Rudd nebo Pierce Brothers. Celofestivalové vstupenky jsou aktuálně v prodeji za 2790 Kč.

Nejzajímavější novinky v lineupu – alespoň dle nás – ale přinesla letošní Full Moon stage. Podmanivý Kalle s akustickou kapelou, Oswaldovi, Čáry Života, a nad tím vším západočeský skorolegendy Povodí Ohře. A samozřejmě mnoho dalšího, i zde platí prostě a jednoduše sledovat oficiální stránky festivalu.

 

Fluff Fest (25-28/7, Rokycany)

Je to tady, první esa začal z rukávu sypat i největší českej DIY festival. A rokycanská crew letos zabodovala. V pozicích headlinerů přiveze na svoje dvacetiny Ceremony, Birds in Row, Sport a The Body. Odklon od původního hudebního zaměření festivalu je sice znát hodně, ale vůbec není na škodu. Zajímavý jména jsou určitě více či méně post-punkový Life in Vacuum, Rotten Mind a Red Gaze, emo/screamo scénu zastoupí Chaviré a Shirokuma, dojde i na domácí noise-rockery OR.

Podle prozatimních informací letos dojde na víc organizačních změn, například na pozdější starty koncertů (a delší pobyty u bazénu) snídaně přímo v areálu, mluví se i o jiným rozestavení stageí – což kvitujeme. Slyšet naráz jenom jednu kapelu je totiž docela fajn. Vstupenky zatím řešit netřeba, v prodeji budou až na místě, cena se očekává kolem 1200 kč.

Btw, nenechte si ujít tyhle francouze, bude to jejich poslední tour.

 

Slap Fest (6/7, Tachov)

Už potřetí se v západočeským městečku uskuteční sympatickej jednodenní festival s dost výstižným názvem Slap. V areálu klášterní zahrady bude celej den plno hluku kterej zprostředkujou Vole, Rutka Laskier, Zmar, Decultivate a pár dalších. Kompletní soupisku a praktický informace o festu najdete na jejich stránkách www.slapfest.cz.

 

Parkfest (10/8, Petrovice u Sedlčan)

Protože rádi podporujeme snaživý mladý lidi, jejichž práce není úplně napíču, dáme si tenhle tip na závěr. V Petrovicích, několika tisícovým městečku na jih od Příbrami dává už 5 let dohromady kolektiv mlaďasů festival v tamějším parku, krásným zeleným prostředí s kamarádskou atmosférou. Zatím je jasných pár vystupujících v čele s Hopes a Kung-fu Girlz, chybět nebude ani divadlo a různorodý performance. Sledujte jejich event pro aktuality, skvělá malá akce která určitě stojí za výlet !