LIVE: Hopes, Acid Row a Nikander v DPL

Bylo nebylo, pátek 24. května, bylo dost hezky a lidem se asi na koncert do klubu moc nechtělo…mě jo. Ale popořadě.

Už před začátkem samotný show z úst cigaretistů postavávajích před Lampou vycházeli krom kouře taky typický kecy „line up roku“ nebo „no to sem zvědavej co teda předvedou ty nádhery“ a klasický „kdo to pořádá?proč to stojí tolik doprdele?“. Nedbaje denního světla a většího množství lidí před klubem než v něm naháním NIKANDER za pět devět na stage. Už ze zvukovky bylo naprosto jasný, že jeden match vyhráli dávno před výkopem – souboj soundů. Svěřenci labelu Day After Records hrajou, lidi se nadšeně vyklaj, Kapitán Maltodextrín se přímo ujebává. Sekyra se prohání kolenem a tak dál… až si všímám jedný zajímavosti. Zvuk je fakt dobrej, ale jenom z aparátů. Ven nejde nic. Nebo aspoň krom basy. „Kdo sedí v kabině?“ ptám se sám sebe a s otočenou hlavou směrem zvukařskýmu pultu hledám známej ksicht. Nenacházím. Místo něj vidím akorát nýmanda kterej si sebou přivedl mladou s noťasem, asi doma nešla wifi. No nic. NIKANDER končí, lidi nadšený. Na Brno dobrý, říká se.

Nikander

Na HOPES mám rád jejich přímočarost. Žádný chcaní po zvukovce, velkej dolarovej chain a Lacovo výraz „neser mě a moshuj ty malá chcanko„. Rovnou podotknu, že se zvukem to bylo úplně stejný – z aparátů dobrý, jinak hovno. Rozjíždí se solidní kotel, zpěvák mezi lidma, riffový peklo. Setlist tvoří hlavně songy z připravovaný desky včetně posledního singlu Eyes Stoned Dry, ale i starší věci jako Mind Rot nebo Wrong Turn z předchozích EP. Dvacet minut stačí drahoušku, díky čau. Prej si někdo v pitu rozříznul ruku, jó hardcore neni žádná sranda.

Poslední kapela večera, domací Acid Row měli bejt zlatej hřeb. Místo toho jako by jim asi tak 20% lidí co před jejich setem odešlo zasadilo pomyslnej hřebíček do rakve. Asi už potřebovali kouřit nebo smrdět v hospodě, kdo ví. Zvukař naštěstí v Lampě zůstal, a dejme tomu, že se i probral (nebo dohrál Fortnite) a začal něco dělat, takže byly slyšet kytary. Acid Row valí poctivej rokenrol nasáklej stonerem až po rukávy, sem tam proloží starší fláky novýma, kde dávají velkej prostor Dominikovo pedalboardu. Tričko si nikdo nesundal, škoda.

img_9403.jpg

Inu, napsat to sem musím, asi bych si neodpustil neutrousit jednu poslední cynickou poznámku. Platících lidí byla ostuda. Konkrétně 57. Co víc do nejlepšího klubu v Plzni přivést, než aktuálně nejspíš tři nejlepší kapely v rámci jejich žánrů ? Nevím. Každopádně všem co přišli velkej dík ! Dík kapelám, lidem z Divadla pod Lampou, že se na to ještě nevysrali a Márovi za fotky. Tak zas někdy.