10 fantastických živáků na kanále Audiotree

Mě nezastavíš. Neomezený možnosti. Neomezený potenciál. Jo. ŽEBŘÍČKY. Jsem dítě 90′. Miluju žebříčky. Vlastně kdo ne. Řeč teď není o vytrvalé bylině, z čeledi hvězdnicovitých, ani o pořadí tenistů, nebo MMA zápasníků. Mě v tuhle chvíli a všechny následující k tomu určené, jde o žebříčky nějak spřízněné s kulturou, konkrétně tou hudební. Chtěl touto formou vám lifrovat různá pořadí, týkající se různých okruhů, žánrů a dramaturgií. Páč když nic jinýho, já se u toho dost bavím a pocit odpovědnosti za subjektivní odpovědnost mě vlastně očisťuje a zbavuje tíhy. Tíhy, kterou už nesu léta.

Audiotree je nezávislá nejen youtubová video platforma, která nejširšími spektru diváku přináší nejširší spektrum nezávislé hudby. V této netradiční hudební dramaturgii se objevují většinou nepříliš známe projekty a hudební uskupení. Tu a tam se objeví i nějaká proslulejší záležitost. Potřeba sledovat. Hrnou toho poměrně dost.

10. together PANGEA – Zábavná jednohubka, zahraná s ohromnou lehkostí a přehledem.
9. Wolf King – Temnota, která graduje až do neproniknutelného rozměru hustoty.
8. War On Women – Když báby nakládaj jak stavební dělník pár hodin před vejplatou.
7. Rosetta – Na živo známe. Krev teče i z monitoru.
6. Valley Maker – Pro amíckýho liberála kapela snů. Pro mě vlastně taky. Takovej zaoceánskej spirituál kvintet 21. století. Hladí.
5. Wish You Were Here – Rok 2019 byl ve znamení projektů Jesse Barnetta. Silná nostalgická atmoška.
4. Soft Kill – Tady se název kapely rozchází z realitou. Rozřezán na sračky a v bolestech se přesto se usmívám. Hodně těžká věc a velký překvapení.
3. The Devil Wears Prada – Tyhle máničky maj bůhví jakou pověst, ale tohle video je masakr. Neslevuje, je tak autentický a pořád high quality level.
2. Gouge Away – Zde se jen potvrzuje, to co jsem vloni po RFP tvrdil každému. Tuhle kapelu vnímám jako obrovskej talent a můj velikej objev.
1. Drug Church – Ikonickej záznam, kterej vyšel i na různých nosičích. Raketa směr nekonečnej vesmír. Zpátky si cestu najdi sám.

Co váš žebříček? Na jakej záznam jsme podle vás zapomněli?