Letní počasí pod psa. Lo-fi – punkový Weather s debutovým albem.

Jižní Čechy jsou vesnickej Berlín. Žánrová pestrost kapel a různorodost koncertních prostorů je v rámci republiky mimo hlavní město unikátní. Pod horkým sluncem dobře uzrála stálice metalový scény Lahar, na opačným spektru končí duha u klidných tónů Kalle. O Budějovickým majálesu se toho už napsalo – a snad ještě napíše – docela dost. 

A mezi tím vším (nebo po boku toho všeho) vyšla prvotina projektu Weather nazvaná In The Fade.

 

Hudba založená především na kombinaci post punku a indie která navozuje zdání hloubky a nedostupnosti, je ve skutečnosti spíš poctivá garážová meditace k pití piva a headbangu. Hned ve třetí skladbě Endless se ve zpěvový harmonii potkávají Kurt a Ozzy, a na následující Plain je místy tušit kytarová linka podobná Soft Kill. To ovšem není kritika, inspirace funkčníma postupama je progres a dobře odvedená práce, a rozpoznávání odkazů je chyba pouze postupný degenerace posluchače. Album který tvoří poctivých 12 tracků se netáhne, veselý melodie střídají smutný, a dospělej sound z něj dělají nanejvýš posluchatelný počin.

Za projektem Weather stojí Míra z kapel SZMEJ a DIIST, a album In The Fade, které bylo z části nahrané ve Švédském Faglasjö, vydal na vlastní pěst. Mimo bandcamp je digitálně dostupné také na streamovacích službách.